Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 02:03

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege – gameplay z nowej odsłony serii

Firma Ubisoft w czasie swojej konferencji zorganizowanej w ramach E3 ujawniła grę Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege. W ramach zapowiedzi mogliśmy zobaczyć kilkuminutowy gameplay z drużynowej rozgrywki sieciowej.

Rainbow Six Siege będzie wymagało taktycznego podejścia do rozgrywki. - Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege – obejrzyj gameplay z nowej odsłony serii - wiadomość - 2014-06-10
Rainbow Six Siege będzie wymagało taktycznego podejścia do rozgrywki.

Jesienią 2011 roku doszło do oficjalnej zapowiedzi gry Rainbow 6 Patriots. Opublikowany w tym czasie kilkuminutowy zwiastun wzbudził wśród graczy na całym świecie niemałe emocje. Te z czasem ostygły, kiedy los produkcji zawisł na włosku. Pod koniec kwietnia pisaliśmy jednak, że być może wspomniana produkcja jeszcze nie została porzucona, wszak w CV jednego z pracowników Ubisoft Montreal widniała informacja o pracy nad RainbowSix. Wszystko wskazuje na to, że chodziło tutaj nie o Patriotów, ale o zupełnie nową odsłonę serii – dopiero co zapowiedzianą Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege.

Omawiana produkcja to kolejna odsłona serii pierwszoosobowych strzelanek, tworzona z myślą o komputerach osobistych i nowej (a właściwie – już obecnej) generacji konsol – PlayStation 4 oraz Xboks One. Produkcja położyć ma szczególny nacisk na realizm – zgodnie z tradycją cyklu, będzie tutaj sporo taktycznego działania i walki z terrorystami na nierzadko niewielkim dystansie, w ciasnych pomieszczeniach. W ramach dzisiejszej zapowiedzi deweloperzy opublikowali kilkuminutowy gameplay z drużynowego trybu multiplayer. W nim stają naprzeciwko siebie dwie pięcioosobowe drużyny – jedna złożona z antyterrorystów, druga z terrorystów. Ci pierwsi starają się możliwie najlepiej zaplanować całą akcję jeszcze przed jej rozpoczęciem (aby chociażby zwiększyć szansę na uwolnienie cywili) i z rozwagą podejmować każdy krok przed i po wtargnięciu do zabarykadowanego przez terrorystów domu. Drudzy dążą zaś do efektywnego wyeliminowania swoich oponentów. Każda drużyna wykorzystuje do tego inną taktykę i inne wyposażenie, co ładnie widać na umieszczonym wyżej fragmencie rozgrywki. Pojedyncze mecze podzielone mają zostać na sześć 3-minutowych rund.

Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege trafi na rynek w 2015 roku. Autorzy obiecują z czasem więcej informacji na temat gry, jak również kolejne interesujące materiały wideo.

Tom Clancy’s: Rainbow Six Siege – obejrzyj gameplay z nowej odsłony serii - ilustracja #3