Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 02:01

autor: Góral

Xbox One zadebiutuje w Polsce 5 września

Firma Microsoft ujawniła dokładną datę premiery konsoli Xbox One w Polsce. Urządzenie pojawi się na sklepowych półkach w naszym kraju 5 września bieżącego roku. Niestety nie podzielono się szczegółami dotyczącymi ceny czy też gier, które będą dostępne w dniu debiutu.

Xbox One w Polsce zadebiutuje 5 września - ilustracja #1

Od marca wiemy, że konsola Xbox One ukaże się w Polsce we wrześniu. Firma Microsoft zdradziła dziś jednak konkretny termin oficjalnej premiery swojego urządzenia w naszym kraju. Zadebiutuje ono 5 września i to właściwie tyle. W wiadomości prasowej napisano jedynie, że sprzęt sprzedawany będzie zarówno w zestawie z sensorem Kincet, jak i bez niego. Niestety nie wyjawiono ceny, czy też gier, które zadebiutują wraz z urządzeniem. Na dalsze konkrety musimy jeszcze poczekać.

W ramach przypomnienia warto jednak wspomnieć, że wraz z nami next-gena Microsoftu we wrześniu bieżącego roku otrzymają następujące kraje: Arabia Saudyjska, Argentyna, Belgia, Chile, Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Holandia, Indie, Izrael, Japonia, Kolumbia, Korea, Norwegia, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Singapur, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Xbox One to ostatnia konsola firmy Microsoft, która oficjalnie zadebiutowała w kilkunastu krajach w listopadzie 2013 roku. W ciągu kilku miesięcy gigantowi z Redmond udało się wysłać do sklepów ponad 5 mln egzemplarzy. Urządzenie pierwotnie sprzedawane było tylko wraz z sensorem Kinect, jednak w maju zapowiedziano nadejście nowego, tańszego o 100 dolarów zestawu pozbawionego kamery. Sprzęt w USA sprzedawany jest w cenie 399 dolarów (sama konsola) i 499 dolarów (konsola + Kinect).