Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 20:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Devil's Third ukaże się tylko na Wii U. Jest nowy zwiastun i gameplay

Tomonobu Itagaki z zespołu Valhalla Game Studios potwierdził na targach E3, że jego gra Devil's Third zmierza obecnie wyłącznie na konsolę Wii U. Dość nieoczekiwanie mamy więc do czynienia z produkcją ekskluzywną na platformę sprzętową firmy Nintendo. W sieci pojawił się nowy zwiastun i film prezentujący rozgrywkę w Devil's Third.

Znany producent Tomonobu Itagaki dość nieoczekiwanie powiedział serwisowi IGN, że gra Devil’s Third ukaże się wyłącznie na Wii U. Jest to zaskakujące tym bardziej, że produkcja zespołu Valhalla Game Studios była dotychczas tworzona z myślą o PlayStation 3 i Xboksie 360 (na początku roku anulowano edycję pecetową). Itagaki przyznał, że Nintendo „naprawdę rozumie jego wizję i poczuł, że musi z nimi pracować”. Być może to spowoduje, że proces dewelopingu gry Devil’s Third wreszcie dobiegnie końca. Tytuł został zapowiedziany cztery lata temu i od tego czasu jego debiut był wielokrotnie przesuwany. Jeszcze pół roku temu twórcy twierdzili, że ich dzieło jest gotowe w ok. 80% i powinno zadebiutować jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieję, że przeniesienie projektu na Wii U nie opóźni tych planów.

Na targach E3 udostępniono nowy zwiastun gry Devil’s Third, który możecie oglądać w tej wiadomości. To jednak nie wszystko, bo serwis IGN postarał się również o kilkuminutowy fragment rozgrywki. Materiał został naładowany akcją i dużą dawką strzelania. Tomonobu Itagaki obiecuje, że Devil’s Third wykorzysta specjalne możliwości GamePada, więc możemy liczyć choćby na dodatkowe opcje dostępne na panelu dotykowym.

Devil’s Third to gra akcji, w której akcję obserwujemy zza pleców postaci, a historia toczy się w niedalekiej przyszłości. Gracz wcieli się w jedną z dwóch grywalnych postaci, a rozgrywka w równym stopniu ma polegać zarówno na wymianie ognia, jak i walce bronią białą. Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowywany jest pełnoprawny tryb multiplayer.