Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2014, 10:36

autor: Draug

Devil’s Third zadebiutuje przed końcem 2014 roku. Nie będzie wersji PC

Po długim okresie ciszy, jaka panowała w temacie gry Devil’s Third, twórca tytułu, Tomonobu Itagaki, zadeklarował, że jego dzieło zadebiutuje w bieżącym roku. Niestety, w międzyczasie zrezygnowano ze stworzenia wersji pecetowej.

Przez blisko półtora roku nie mieliśmy żadnych wieści na temat Devil’s Third, trzecioosobowej gry akcji od Tomonobu Itagakiego, czyli osoby stojącej za takimi tytułami jak Dead or Alive czy Ninja Gaiden. Na szczęście milczenie zostało w końcu przerwane – w wywiadzie dla japońskiego serwisu 4Gamer.net (przetłumaczonym przez Siliconerę) wspomniany deweloper zdradził, że jego najnowsze dzieło jest już gotowe w około 80 procentach i powinno zadebiutować w ciągu rozpoczętego właśnie roku.

Devil’s Third na screenie sprzed kilku lat – z pewnością nie zaszkodziłoby, gdyby w międzyczasie nieco zmodernizowano oprawę graficzną. - Devil’s Third zadebiutuje przed końcem 2014 roku. Nie będzie wersji PC - wiadomość - 2014-01-03
Devil’s Third na screenie sprzed kilku lat – z pewnością nie zaszkodziłoby, gdyby w międzyczasie nieco zmodernizowano oprawę graficzną.

”Przyszły rok [wywiad pochodzi z końcówki grudnia – dop. aut.] będzie tym, w którym wypuścimy konsolową grę Devil’s Third” – powiedział Itagaki. – „Na tę chwilę jest ona gotowa w około 80 procentach i widzimy już na horyzoncie koniec prac. Musimy jeszcze zapewnić jej odrobinę szlifowania. To również jeden z powodów, dla których zdecydowałem się pracować niezależnie. (…) Pragnę przeprosić wszystkich fanów, którzy gdzieś tam czekają, za to, że musieliście się martwić.”

W powyższej wypowiedzi warto zwrócić uwagę na sformułowaie „konsolowa gra”. Wygląda na to, że od czasu porzucenia Devil’s Third przez pierwotnego wydawcę, nieistniejące już THQ, zrezygnowano z przygotowania pecetowej wersji omawianego tytułu. Mało tego, nie sprawdziły się też nieco późniejsze doniesienia o połączeniu tworzącego grę zespołu Valhalla Game Studios z koreańskim Doobic Game Studios, które miało zaowocować wypuszczeniem produkcji na komputery osobiste i tablety. Tym samym docelowymi platformami sprzętowymi Devil’s Third pozostają na tę chwilę konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Devil’s Third zostało zapowiedziane w połowie 2010 roku jako trzecioosobowa gra akcji, łącząca elementy slashera i shootera. Fabułę osadzono w bliskiej przyszłości, a gracz miał mieć do dyspozycji dwie grywalne postacie, będące świetnie wyszkolonymi wojownikami i żołnierzami. Niestety, po niedługim czasie ustał napływ informacji o tym tytule, a w połowie 2012 roku dowiedzieliśmy się, że Valhalla Game Studios straciło wsparcie wydawcy. Na szczęście wygląda na to, że zespół Tomonobu Itagakiego zdołał kontynuować pracę jako niezależny deweloper.