Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 20:37

DOOM – teaser trailer czwartej części kultowej serii

Firma Bethesda Softworks nieoczekiwanie wypusciła do sieci teaser trailer czwartej odsłony serii Doom. Zwiastun jest krótki i nie pokazuje gry jako takiej, lecz wieńczy go bardza ważna wiadomość – oficjalne ujawnienie nowego dzieła studia id Software nastąpi podczas najbliższej edycji imprezy QuakeCon, organizowanej w dniach 17-20 lipca.

Podczas gdy oczy całego świata były zwrócone na konferencję firmy Nintendo, śledząc zapowiedzi japońskiego giganta, firma Bethesda Softworks wykonała cichy i nieoczekiwany manewr, wypuszczając do sieci krótki teaser trailer pewnego projektu, o którego istnieniu wiedzieliśmy już od dawna, lecz nie spodziewaliśmy się jego pokazania w nabliższym czasie. Mowa tu o czwartej odsłonie serii Doom, nazwanej w zwiastunie po prostu DOOM. Film jest renderowanym materiałem, który mówi o grze niewiele poza tym, że będziemy strzelać do demonów powstałych z „połączenia ciała i metalu”, a fabuła prawdopodobnie znowu zostanie osadzona na Marsie (lub innej przympominającej go planecie). Niemniej, ważniejsza niż treść trailera jest wiadomość, która wyświetla się na końcu wideo – oficjalne ujawnienie czwartego Dooma nastąpi podczas najbliższej edycji imprezy QuakeCon, odbywającej się w dniach 17-20 lipca.

Czy czwarty Doom faktycznie będzie nazywał się Doom 4? Przekonamy się w lipcu. - DOOM – teaser trailer czwartej części kultowej serii - wiadomość - 2014-06-10
Czy czwarty Doom faktycznie będzie nazywał się Doom 4? Przekonamy się w lipcu.

Przypomnijmy, że los Dooma 4 (tytuł hipotetyczny) ostatnimi czasy malował się w dość ponurych barwach, kiedy to osoba podająca się za byłego członka zespołu id Software opisała poważne trudności, z jakimi boryka się legendarne studio, również w kwestii produkcji omawianej gry. Czy dzisiejsze rewelacje zadają kłam tym doniesieniom? Trudno orzec, czy wszystkim, ale przynajmniej dementują one spekulacje, jakoby deweloping nowego Dooma nadal tkwił w powijakach. Na koniec warto wspomnieć, że omawiany tytuł według wszelkiego prawdopodobieństwa powstaje z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej