Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2016, 12:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Szykuje się kontynuacja Vampire The Masquerade: Bloodlines?

Firma White Wolf Publishing, należąca od 2015 roku do Paradox Interactive, zarejestrowała w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nazwę Vampire Bloodlines. Czyżby szykowała się kontynuacja wydanego w 2004 roku Vampire The Masquerade: Bloodlines?

Vampire The Masquerade: Bloodlines było spełnieniem marzeń dla fanów wampirów i gier RPG. - Szykuje się kontynuacja Vampire The Masquerade: Bloodlines? - wiadomość - 2016-05-06
Vampire The Masquerade: Bloodlines było spełnieniem marzeń dla fanów wampirów i gier RPG.

Zapewne niejeden z Was bardzo ciepło wspomina wydane w 2004 roku RPG akcji Vampire The Masquerade: Bloodlines, które jednak nie osiągnęło komercyjnego sukcesu i niestety nie doczekaliśmy się kolejnych odsłon. Nadzieja jednak umiera ostatnia i niewykluczone, że w przyszłości powrócimy jeszcze do wampirzego świata. Firma White Wolf Publishing, należąca od 2015 roku do Paradox Interactive, postanowiła kilka dni temu zarejestrować w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nazwę Vampire Bloodlines odnoszącą się m.in. do gier wideo, aplikacji mobilnych czy też „cyfrowych wydawnictw w odniesieniu do gier komputerowych”. Ponadto kilka miesięcy wcześniej złożyła wniosek patentowy dotyczący Vampire: the Masquerade. Oczywiście nie oznacza to, że możemy być już pewni nowej gry, gdyż niewykluczone, że właściciel po prostu zaklepuje nazwy, żeby czasami nie utracić do nich praw. Jak jednak widać, marka cały czas znajduje się w kręgu zainteresowania, więc kto wie?

White Wolf Publishing zastrzegło nazwę Vampire Bloodlines. - Szykuje się kontynuacja Vampire The Masquerade: Bloodlines? - wiadomość - 2016-05-06
White Wolf Publishing zastrzegło nazwę Vampire Bloodlines.
Szykuje się kontynuacja Vampire The Masquerade: Bloodlines? - ilustracja #3

Vampire The Masquerade: Bloodlines to gra RPG akcji na komputery osobiste osadzona w uniwersum Vampire: The Masquerade – popularnego systemu RPG firmy White Wolf Publishing. Produkcja została stworzona przez nieistniejące już studio Troika Games, założone przez deweloperów pracujących nad pierwszymi odsłonami serii Fallout.

Podczas zabawy gracze wcielali się w młodego wampira, który musiał jakoś sobie poradzić w mieście opanowanym przez inne tego typu stwory. Gra zebrała sporo pochwał m.in. za nieliniową rozgrywkę, kilka zróżnicowanych klanów, zmuszających do innego stylu gry, mnóstwo możliwości i nie tylko. Pomimo wielu zalet, produkcja nie była do końca dopracowana i nie brakowało w niej rozmaitych błędów, a do tego wypuszczono ją w dniu debiutu Half-Life’a 2.

Koniec końców Vampire The Masquerade: Bloodlines sprzedało się po prostu słabo (około 80 tysięcy egzemplarzy w początkowym okresie życia) i doprowadziło do zamknięcia studia Troika Games. Fani jednak nie zapomnieli o produkcji i przez szereg lat rozwijali oraz poprawiali ją na własną rękę. Obecnie tytuł możecie nabyć na Steamie.