Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 maja 2016, 13:08

autor: Adrian Werner

Uncharted: Fortune Hunter - Nathan Drake rozpoczął podbój rynku mobilnego

W usługach Google Play i App Store zadebiutowała gra logiczna Uncharted: Fortune Hunter. Jest to produkcja poboczna w stosunku do popularnego cyklu konsolowych przebojów studia Naughty Dog, stworzona przez PlayStation Mobile i powiązana z grą Uncharted 4: A Thief's End.

Już za kilka dni do sprzedaży trafi Uncharted 4: Kres Złodzieja. Firma Sony postanowiła wykorzystać szał związany z tym konsolowym przebojem do dodatkowego zarobku na rynku mobilnym. Rezultatem jest właśnie wydana gra logiczna Uncharted: Fortune Hunter.

W przeciwieństwie do konsolowych odsłon cyklu, które słyną z rozbudowanych historii opowiadanych z iście hollywoodzkim rozmachem, mobilne Uncharted: Fortune Hunter nie posiada żadnego konkretnego scenariusza. Jest to po prostu seria wyzwań, w których znany z podstawowej wersji poszukiwacz przygód imieniem Nathan Drake próbuje zdobyć zaginione skarby największych piratów, podróżników i złodziei w historii. Pomaga mu w tym najlepszy przyjaciel, czyli Sully.

Na przejście czeka ponad dwieście poziomów zlokalizowanych w czterech typach lokacji. Każdy z nich to w praktyce jedna wielka zagadka, z wieloma ruchomymi częściami. Naszym zadaniem jest zawsze dotarcie z punktu startowego do wskazanego celu. Mapy zbudowane są z kwadratowych pól. Część z nich to zwykłe kładki, po których możemy swobodnie chodzić, inne zawierają pułapki, przedmioty, czy możliwe do aktywowania mechanizmy. Musimy tak manewrować po lokacjach oraz manipulować otoczeniem, abyśmy mogli doprowadzić Nathana w jednym kawałku do mety.

Za postępy w rozgrywce nagradzani jesteśmy różnorodnymi przedmiotami i nagrodami, a wiele z nich ma potem wpływ na przechodzenie kolejnych map. Ponadto gracze mogą połączyć się z serwisem PlayStation Network za pomocą swoich kont PSN, dzięki czemu sukcesy osiągane w Uncharted: Fortune Hunter pozwalają odblokować elementy do trybu multiplayer w Uncharted 4: Kres Złodzieja, takie jak dodatkowe skórki, relikty czy jednorazowe bonusy.

Uncharted: Fortune Hunter ukazało się w wersjach na mobilne systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Uncharted: Fortune Hunter w App Store

Uncharted: Fortune Hunter w Google Play