Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweMMOiOSWWWAND
Okładka Diep.io (iOS)

Diep.io

Kolejna darmowa produkcja twórcy Agar.io – minimalistycznej zręcznościówki powstałej z myślą o urządzeniach mobilnych oraz przeglądarkach internetowych. W odróżnieniu od poprzednika, w Diep.io nie kierujemy kulką, lecz małym czołgiem, walcząc z innymi graczami o punkty.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | multiplayer | top-down | strzelanki

Okładka Diep.io (iOS)

producent: M28

wydawca: Miniclip

Strona oficjalna

data premiery gry:

16kwi2016

WWW

19lip2016

iOS

20lip2016

AND

Diep.io na platformę AND, WWW i iOS to kolejna produkcja w stylu Agar.io wyprodukowana przez Matheusa Valadaresa ze studia M28. W odróżnieniu od swojego słynnego kuzyna, podczas zabawy nie kierujemy kulką, a czymś w rodzaju czołgu walczącego z innymi graczami o punkty i jak najwyższe miejsce w rankingu. Tytuł dostępny jest za darmo.

Mechanika

Gra jest prostą zręcznościówką, którą można przyrównać do klasycznych twin-stick shooterów. Nasz pojazd może poruszać się we wszystkich kierunkach, a działem sterujemy niezależnie od reszty maszyny (można np. jechać w prawo, a strzelać w lewo). Zabawa polega na posyłaniu pocisków w stronę kolorowych figur pojawiających się na planszy. Za ich niszczenie otrzymujemy punkty doświadczenia wykorzystywane podczas ulepszania czołgu. Kupujemy bowiem za nie np. regenerację zdrowia, zwiększamy szybkość poruszania się kul, ich siłę itd. Wszystko to przydaje się przede wszystkim w walce z pozostałymi graczami, którzy bawią się na tej samej mapie co my.

Rozgrywka, podobnie jak w Agar.io, nie ma odgórnego celu, ale chodzi w niej przede wszystkim o dotarcie na pierwsze miejsce w rankingu, choć równie dobrze można po prostu krążyć po mapie i starać się utrzymać przy życiu jak najdłużej, unikając innych graczy.

Kwestie techniczne

Diep.io na platformę AND, WWW i iOS to produkcja minimalistyczna pod względem grafiki. Czołgi prezentowane są w formie kropek, do których przyczepiono prostokąty (działa), a planszą jest kartka z zeszytu w kratkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Diep.io

Wymagania wiekowe Diep.io

12+

Wymagania sprzętowe Diep.io

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

WWW
AND
iOS