Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Virtua Fighter 5: Final Showdown (PS3)

Virtua Fighter 5: Final Showdown

Udoskonalona wersja popularnej bijatyki Virtua Fighter 5. Gra zostałą poddana wielu poprawkom względem poprzedniej wersji, przygotowano specjalnie dla niej także dodatkowych zawodników. Korzystnym zmianom uległy także opcje sieciowe pozwalające na pojedynki multiplayer.

Bijatyki | na 2 osoby

Okładka Virtua Fighter 5: Final Showdown (PS3)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

5cze2012

PS3

6cze2012

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nowa wersja klasycznej bijatyki od Segi. Final Showdown zawiera masę poprawek i ulepszeń względem poprzednika, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Pierwotna wersja gry ukazała się w 2006 roku na automatach, a następnie na konsolach. Tytuł z miejsca zdobył popularność, zgarniając bardzo wysokie oceny wśród recenzentów.

W porównaniu z innymi produkcjami tego typu, Virtua Fighter 5 wyróżnia się wyjątkowo realistycznym i jednocześnie wymagającym modelem walki. Starcia są pozbawione kolorowych rozbłysków i efektownych smug.

We wcześniejszej wersji gry wybieraliśmy spośród siedemnastu zawodników, Final Showdown powiększa tę liczbę o dwóch kolejnych. Pierwszy z nich to srebrnowłosy Jean Kujo. Drugi to zapaśnik sumo Taka-Arashi znany z trzeciej części Virtua Fighter. Wygląd zawodników możemy dowolnie modyfikować korzystając z bogatej garderoby lub dodając im przeróżne gadżety.

Pojedynki toczą się w różnorodnych scenografiach. Walczymy na zaśnieżonych pasmach górskich, w parku na tle zachodzącego słońca oraz w sugestywnie oświetlonych świątyniach. Final Showdown został wzbogacony o nowe i przy okazji dużo bardziej interaktywne areny. Możemy przebijać się przez płoty i murki torując sobie w ten sposób drogę do nowych części lokacji.

Final Showdown w porównaniu do swojego poprzednika dużo lepiej wykorzystuje możliwości internetowe konsol. Oprócz typowej gry we dwóch przy jednej konsoli, możemy brać udział w sieciowych pojedynkach jeden na jednego, by potem, w zależności od wyników takich starć, wylądować w specjalnym rankingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Virtua Fighter 5: Final Showdown

Klasyfikacja PEGI Virtua Fighter 5: Final Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Virtua Fighter 5: Final Showdown

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Games with Gold w lipcu – Splinter Cell Conviction i Virtua Fighter 5 Final Showdown
Games with Gold w lipcu – Splinter Cell Conviction i Virtua Fighter 5 Final Showdown

wiadomość28 czerwca 2018

Microsoft ujawnił listę gier, które w lipcu trafią w ręce abonentów Xbox Live Gold. Owe produkcje to: Virtua Fighter 5: Final Showdown, Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction, Assault Android Cactus oraz Death Squared.

Ulepszona edycja Virtua Fighter 5 zadebiutuje latem przyszłego roku

wiadomość23 sierpnia 2011

Firma Sega oznajmiła, że gra Virtua Fighter 5: Final Showdown, będąca ulepszoną wersją piątej części znanego cyklu bijatyk, pojawi się latem 2012 roku.Tytuł będzie dostępny na PlayStation Network i Xbox Live Arcade.

PS3
X360