Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Shattering (PC)

The Shattering PC

Polska przygodówka FPP w konwencji psychologicznego horroru. W The Shattering zwiedzamy wnętrze umysłu mocno poturbowanego psychicznie bohatera, gdzie musimy radzić sobie zarówno z zagadkami, jak i wyzwaniami zręcznościowymi.

Przygodowe | FPP | horror | polskie | indie | surrealizm | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Shattering (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2019

grudzień2019

Steam

The Shattering to przygodowa gra akcji FPP utrzymana w klimacie psychologicznego horroru. Jest to debiutancka produkcja polskiego zespołu SuperSexySoftware. Przy produkcji i wydaniu gry pomagała też niemiecka firma Deck13 Interactive (znana m.in. ze stworzenia dobrze przyjętego cyklu The Surge oraz pomocy przy Lords of the Fallen).

Fabuła

Akcja The Shattering toczy się wewnątrz udręczonego umysłu głównego bohatera – Johna Evansa. Naszym celem jest przetrwanie w tej koszmarnej rzeczywistości i znalezienie sposobu na powrót do prawdziwego świata. Rozwikłanie zagadki przeszłości protagonisty wymaga ponownego doświadczenia kluczowych momentów jego życia. W poradzeniu sobie z wyzwaniem pomaga nam głos niejakiego Doktora.

Mechanika

W The Shattering wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a kampania testuje zarówno nasz spryt, jak i refleks, oferując zagadki oraz wyzwania zręcznościowe. Odwiedzane lokacje kształtowane są przez stan psychiki naszej postaci, dlatego podejmowane przez nas decyzje zmieniają otaczającą bohatera rzeczywistość oraz decydują o finale całej opowieści.

Gracz powoli uczy się zasad rządzących umysłem protagonisty, co pozwala mu z czasem zyskać coraz większą kontrolę, ułatwiającą pokonywanie kolejnych przeszkód. Zdobyte doświadczenia umożliwiają nam także odróżnianie prawdy od mającej nas zmylić fikcji. Warto odnotować, że gra nie jest liniowa. W związku z tym, że nasze decyzje wpływają na rozwój wydarzeń, przechodząc kampanię po raz kolejny możemy mieć do czynienia z nieco innym doświadczeniem. Kilkukrotne ogranie produkcji SuperSexySoftware może być wręcz wymagane, by w pełni zrozumieć fabułę.

Tryby gry

W The Shattering możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularna złożona z kilku aktów.

Kwestie techniczne

The Shattering posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która powstała dzięki zastosowaniu popularnego silnika Unity. Zastosowano tutaj nietypową, surrealistyczną stylistykę – większość świata gry jest ukazywana w czerni i bieli; jedynie wybrane obiekty (zwykle w jakiś sposób ważne dla fabuły) mają barwy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Shattering

Wymagania wiekowe The Shattering

16+

The Shattering - nadchodzi horror od polskiego SuperSexySoftware i niemieckiego Deck 13
The Shattering - nadchodzi horror od polskiego SuperSexySoftware i niemieckiego Deck 13

wiadomość13 sierpnia 2016

Polski zespół SuperSexySoftware i niemieckie Deck 13 Interactive zapowiedziały grę The Shattering, czyli psychologiczny horror, którego akcja będzie się toczyła wewnątrz udręczonego umysłu głównego bohatera.