Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2016, 09:24

autor: Adrian Werner

The Shattering - nadchodzi horror od polskiego SuperSexySoftware i niemieckiego Deck 13

Polski zespół SuperSexySoftware i niemieckie Deck 13 Interactive zapowiedziały grę The Shattering, czyli psychologiczny horror, którego akcja będzie się toczyła wewnątrz udręczonego umysłu głównego bohatera.

Gdańskie studio SuperSexySoftware nawiązało współpracę z niemieckim zespołem Deck13 Interactive, znanym m.in. z Lords of the Fallen. Jej owocem będzie utrzymana w klimacie psychologicznego horroru gra The Shattering. Produkcja zmierza wyłącznie na PC i ukaże się w 2018 roku. Projekt pokazany zostanie będzie podczas tegorocznej edycji targów gamescom.

Na premierę gry poczekamy do 2018 r. - The Shattering - nadchodzi horror od polskiego SuperSexySoftware i niemieckiego Deck 13 - wiadomość - 2016-08-15
Na premierę gry poczekamy do 2018 r.
THE SHATTERING W SKRÓCIE:
  • Deweloper: SuperSexySoftware
  • Wydawca: Deck 13
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 2018 r.

Akcja The Shattering będzie się toczyła wewnątrz udręczonego umysłu głównego bohatera. Naszym celem ma być przetrwanie w tej koszmarnej rzeczywistości i znalezienie sposobu na powrót do prawdziwego świata. Po drodze będziemy powoli zdobywali kolejne fragmenty fabularnej układanki, która ostatecznie pozwoli nam na odkrycie, co doprowadziło tego nieszczęśnika do takiego stanu.

W The Shattering wydarzenia będziemy obserwowali z perspektywy pierwszoosobowej, a kampania przetestuje zarówno nasz spryt, jak i zręczność. Odwiedzane lokacje kształtowane mają być przez stan psychiki postaci. Dlatego podejmowane przez nas decyzję zmienią także otaczającą bohatera rzeczywistość oraz zdecydują o finale całej opowieści.

Podczas zabawy gracz będzie się powoli uczył zasad rządzących umysłem postaci, co pozwoli mu z czasem zyskać nad nimi kontrolę i wykorzystać to do pokonywania kolejnych przeszkód. Zdobyte doświadczenia umożliwią nam także odróżnianie prawdy od mającej nas zmylić fikcji.

Co ciekawe, autorzy nie polegają tylko na własnej wyobraźni. Zamiast tego struktura gry i jej fabuła bazują na autentycznych objawach traumy pourazowej oraz sposobach jej leczenia.

Kampania The Shattering zapewni około trzy godziny zabawy. Gra ma być jednak bardzo nieliniowa i nasze decyzje mocno wpłyną na rozwój wydarzeń, więc aby zobaczyć wszystko, co projekt będzie miał do zaoferowania konieczne okaże się wielokrotne jego przejście.

  1. SuperSexySoftware – oficjalna strona studia
  2. Deck 13 – oficjalna strona firmy