Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Atlantis III: The New World (PC)

Atlantis III: Nowy świat PC

Atlantis III: The New World

Kontynuacja flagowej serii gier przygodowych francuskiego zespołu Cryo Interactive, której fabuła koncentruje się wokół prowadzonych przez grupę archeologów poszukiwań zaginionego miasta Atlantów.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Atlantis III: The New World (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2001

14grudnia2001

pudełko PL

Atlantis III: The New World to kontynuacja flagowej serii gier przygodowych francuskiego zespołu Cryo Interactive. Ponownie otrzymujemy wykonaną w tradycyjnym stylu grę łączącą elementy łamigłówek logicznych z przepięknie renderowaną scenerią i nastrojową muzyką. Fabuła koncentruje się wokół prowadzonych przez grupę archeologów poszukiwań zaginionego miasta Atlantydów. Wyprawa poprowadzi nas przez wiele niesamowitych miejsc, od tych znanych z „Baśni Tysiąca i Jednej Nocy” i egipskiej „Księgi Umarłych”, po pustynie Hoggar i mroźne przestrzenie epoki paleolitycznej.

Cały czas mnożą się pytania, na które musimy znaleźć odpowiedzi. Jaka niesamowita moc zmieniła na zawsze ludzkie przeznaczenie? Komu możemy zaufać? Jak wiele napotkamy przeszkód w drodze do odkrycia prawdy? Zagadka Atlantydy to cały czas jedna z najbardziej skrywanych tajemnic naszego świata. Przy produkcji gry zatrudnione zostały prawdziwie gwiazdy. Ścieżkę muzyczną skomponował David Rhodes, gitarzysta zespołu Petera Gabriela, natomiast główną postać odtwarza aktorka Chiara Mastroianni, córka Catherine Deneuve i Marcello Mastroianni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Atlantis III: Nowy świat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Atlantis III: Nowy świat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Atlantis III: The New World - recenzja gry
Atlantis III: The New World - recenzja gry

Recenzja 26 września 2002, 12:04

Jednakże w grach przygodowych grafika stanowi zaledwie uzupełnienie, tego co najważniejsze, czyli fabuły oraz zagadek z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Nie twierdzę, że oprawa graficzna nie ma żadnego znaczenia, jednakże szybciej pogodzimy się z marną jej jakością, gdy fabuła gry wciągnie nas natychmiast w swoje sidła, a wspaniale wyważone zagadki nie pozwolą oderwać oczu od ekranu. A kiedy zaś wszystkie te trzy elementy ze sobą współgrają, każdy miłośnik przygodówek nie posiada się ze szczęścia. I właśnie taka sytuacja ma miejsce w trzeciej części “Atlantis”. Zagadki w większości przypadków należą do tych z wyższej półki i mogą czasem spowodować u mniej odpornych nerwowo zgrzytanie zębami i używanie słów ogólnie uznanych. Jednakże czas jest lekarstwem na wszystko... Wystarczy chwila zastanowienia, czasem kartka i ołówek, innym razem użycie metody prób i błędów, a zaraz wszystko staje się prostsze. Niektóre łamigłówki, gdy już się z nimi uporacie, dostarczą wam nie tylko mnóstwa satysfakcji z własnych dokonań, ale również sporo wiedzy o czasach w których żyli faraonowie lub też gdy Szeherezada opowiadała swoje bajki. W mojej pamięci na długo utkwi historia Setha, Ozyrysa i Izydy, opowiadanie Szeherezady, zabawa ze stróżem Wieży Żmij...