Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Epsilon (PC)
OkładkaEpsilon (PC)

Epsilon PC

Taktyczna, drużynowa strzelanina FPS, inspirowana pierwszymi odsłonami kultowej serii Tom Clancy's Rainbow Six.

Akcji | FPP | taktyczne | FPS | indie | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epsilon Premiera PC

wczesny dostęp

1października2015

data nieogłoszona

producent: Serellan LLC Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wydany na platformie PC Epsilon jest taktyczną drużynową strzelaniną FPS, kładącą szczególny nacisk na aspekt strategii i planowania. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Serellan z Seattle, w skład którego weszli weterani branży, współpracujący wcześniej m.in. przy takich tytułach, jak Middle-Earth: Shadow of Mordor, Mad Max, MAG i seriach Ghost Recon, Halo, Killzone, Need for Speed, SOCOM czy SWAT. Założone w 2011 roku studio ma na swoim koncie umiarkowanie przyjęty debiut za sprawą taktycznej strzelaniny Takedown: Red Sabre.

Fabuła

Fabuła gry osadzona została w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielają się w członków taktycznej jednostki szturmowej, działającej w strukturach Interpolu. W toku rozgrywki i szeregu zróżnicowanych misji, pełniący rolę swoistej międzynarodowej policji zespół musi stawić czoła niebezpiecznym kartelom narkotykowym oraz organizacjom terrorystycznym z całego świata. Ciekawostkę stanowić może fakt, że wśród kontrolowanych przez nas postaci znaleźli się komandosi wielu narodowości i kultur, jednak – dla obalenia panujących stereotypów – w drużynie nie znajdziemy żadnych Amerykanów.

Mechanika

Mechanika rozgrywki wyraźnie nawiązuje do pierwszych odsłon cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six, gdzie kwestia odpowiedniego przygotowania i zaplanowania poszczególnych misji była niemal równie ważna, co samo jej wykonanie. Przed rozpoczęciem każdego z zadań musimy poczynić szereg przygotowań, począwszy od wyboru poszczególnych członków ekipy oraz wykorzystywanego przez nich sprzętu, po opracowanie szczegółowego planu akcji. W grze nie zabrakło oczywiście szerokiej gamy modyfikowalnego uzbrojenia i nowoczesnych gadżetów, wykorzystywanych przez jednostki specjalne z całego świata.

Tryby gry

Jak na drużynową strzelaninę przystało, oprócz możliwości zabawy dla jednego gracza, Epsilon kładzie spory nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Twórcy zadbali zarówno o możliwość zabawy w trybie kooperacji (co-op), jak i rywalizacji (versus). W wypadku gry w pojedynkę, kontrolę nad poczynaniami innych członków ekipy przejmuje komputerowe AI, bazując na przygotowanym przez graczy planie akcji.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym, Epsilon na platformie PC czyni użytek z zaawansowanego silnika graficznego Unreal Engine 4, który gwarantuje wysoki poziom oprawy. Za ścieżkę dźwiękową tytułu odpowiada Rich Douglas, mający na swoim koncie muzykę do takich gier, jak Insurgency czy Shadowgate. W pracach nad grą udział wziął też znany ze współpracy z Marvelem i DC Comics rysownik Craig Gilmore. Stworzył on ilustrującą fabułę gry nowelę graficzną, wykorzystaną następnie w formie towarzyszących rozgrywce filmików przerywnikowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Epsilon: 16+