Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2015, 08:55

Allison Road, czyli nowy horror dla fanów skasowanego Silent Hills

Studio Lilith pracuje nad horrorem Allison Road, zainspirowanym skasowanym projektem Silent Hills. Autorzy wypuścili właśnie trwający kilkanaście minut zapis rozgrywki i gra prezentuje się na nim imponująco.

Większość fanów interaktywnych horrorów bardzo zasmuciła wieść o skasowaniu Silent Hills. Natura nie lubi jednak próżni i lukę w rynku może wykorzystać brytyjskie studio Lilith, które pracuje nad grą Allison Road. Do sieci trafił właśnie filmik pokazujący w akcji prototyp produkcji i całość budzi wyraźne skojarzenia z P.T., czyli wersją demonstracyjną Silent Hills, udostępnioną podczas zeszłorocznej edycji targów Gamescom. Twórcy nie kryją zresztą źródeł swoich inspiracji i w materiale znalazły się bezpośrednie odniesienia do porzuconego projektu firmy Konami.

W Allison Road wcielimy się w rolę bezimiennego bohatera, który budzi się pewnej nocy w zlokalizowanym na brytyjskich przedmieściach domu, nie pamiętając wydarzeń kilku ostatnich dni. W trakcie kampanii będziemy musieli przetrwać pięć nocy, przy okazji próbując odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się wcześniej oraz gdzie podziała się cała nasza rodzina. Będący tłem akcji budynek posiadać będzie mroczną historię, a w jego ścianach zamieszkiwać mają mroczne istoty, z których najbardziej niebezpieczny okaże się upiór imieniem Lily.

Wydarzenia będziemy obserwowali z kamery pierwszoosobowej. Pod względem mechanizmów rozgrywki Allison Road ma być klasyczną przygodową grą akcji, w której zajmiemy się głównie eksplorowaniem otoczenia, unikaniem potworów oraz rozwiązywaniem zagadek.

Studio Lilith liczy jedynie sześć osób. Ograniczenie akcji do samego domu i jego najbliższej okolicy umożliwiło autorom osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu detali. Projekt imponuje nie tylko grafiką. Większość obiektów ma być interaktywna i zachować się podobnie, jak w rzeczywistości, co pomoże w uczynieniu rozgrywki bardziej intuicyjną.

Niestety, na razie autorzy nie są w stanie podać planowanej daty premiery. Nie ujawnili także oficjalnie platform docelowych, ale gra została już zaakceptowana do dystrybucji w serwisie Steam za pośrednictwem głosów oddanych przez program Greenlight, więc wersja pecetowa jest pewna. Ponadto twórcy nie kryją, że chcieliby wypuścić swoje dzieło także na konsole nowej generacji.

  1. Allison Road – oficjalny profil gry na Facebooku
Nadchodzi horror Allison Road, czyli gra dla fanów skasowanego Silent Hills - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Silent Hills powstawało wspólnymi siłami projektanta Hideo Kojimy oraz reżysera Guillermo del Torro. Firma Konami poinformowała o zaprzestaniu prac nad grą w kwietniu tego roku i co gorsza, wkrótce potem z usługi PlayStation Network usunięto także darmowe demo P.T. Obecnie przetrwało ono jedynie w formie filmików typu letsplay na Youtube.

Niedawno pojawiły się plotki, że grę chcę wskrzesić firma Microsoft, ale zostały one zdementowane. Wydawca zapewnia, że nie zamierza porzucać marki Silent Hill, więc w przyszłości zapewne otrzymamy nowe jej odsłony.