Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2015, 16:10

autor: "Luc"

Silent Hills anulowane - [aktualizacja]

Wyczekiwane przez fanów horrorów Silent Hills prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Guillermo del Toro kilkanaście godzin temu odniósł się do całej sprawy, potwierdzając obawy graczy, zaś samo Konami zadecydowało o zakończeniu dystrybucji promującego grę dema P.T.

Norman Reedus miał odegrać jedną z kluczowych ról w Silent Hills - Silent Hills anulowane? - [aktualizacja] - wiadomość - 2015-04-27
Norman Reedus miał odegrać jedną z kluczowych ról w Silent Hills

AKTUALIZACJA #1: Niestety potwierdziły się obawy fanów – Silent Hills zostało oficjalnie anulowane. Przedstawiciel Konami zapytany o przyszłość serii przez dziennikarzy Game Informer oraz Kotaku, przyznał, że wydawca nie skreśla innych gier z serii Silent Hill, jednak produkcja tworzona przez Hideo Kojimę i Guillermo del Torro nie będzie dłużej kontynuowana.

Trwające od dłuższego czasu zamieszanie związane z osobą Hideo Kojimy i serią Metal Gear Solid zbliża się z wolna ku końcowi. Prawdy o tym, co dokładnie zaszło między ikonicznym twórcą gier i Konami zapewne nigdy nie poznamy, a pod znakiem zapytania stała także przyszłość innej produkcji, przy której zaangażował się Hideo. Chodzi o oczywiście o Silent Hills, które zapowiedziano w zeszłym roku w niezwykle oryginalny sposób przy pomocy dema P.T. Gra została fantastycznie przyjęta zarówno przez fanów horrorów, jak i osoby unikające tego gatunku i to nie bez powodu. Świetny, przerażający klimat, mnóstwo tajemnic, a do tego fotorealistyczna grafika to tylko jedne z wielu atutów produkcji, która miała szansę przywrócić serii Silent Hill dawną popularność. Niestety wszystko wskazuje na to, że pełny tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego. Informację tę podał nie kto inny, jak sam Guillermo del Toro – znany reżyser, zaangażowany w tworzenie Silent Hills.

Podczas jednego z panelów dyskusyjnych na wciąż trwającym San Francisco International Film Festival, del Toro powiedział:

Niestety do tego nie dojdzie (wydania Silent Hills – dop.red.) i to wręcz łamie mi serce.

Słowa te zostały następnie umieszczone na Twitterze, zaś sam krótki zapis tej wypowiedzi możecie usłyszeć poniżej.

W podobnym tonie wypowiedział się chwilę później Norman Reedus. Aktor, który miał użyczyć głosu oraz twarzy w Silent Hills również przy pomocy Twittera przyznał, że gra niestety nie dojdzie do skutku.

Bardzo mocno mnie to zdołowało, naprawdę wyczekiwałem tej produkcji. Miejmy nadzieję, że temat kiedyś powróci. Przepraszam wszystkich zainteresowanych.

Warto mieć także na uwadze, że zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, P.T. zostanie wycofane z platformy PlayStation Store 29 kwietnia 2015 roku. Grywalne demo jest dostępne za darmo i wszyscy, którzy pobiorą je do tego czasu, będą mogli je zatrzymać na swoich dyskach. Wydawca nie odniósł się w żaden sposób do słów del Toro, ostatecznego potwierdzenia anulowania Silent Hills wciąż więc nie mamy, jednak w obliczu powyższych wydarzeń wszystko wydaje się oczywiste.