Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2015, 21:10

autor: Pirlond

Elex tajemniczym projektem studia Piranha Bytes? [Aktualizacja - A może Vigil Games?]

Firma Nordic Games uruchomiła stronę internetową, która odlicza czas do formalnej zapowiedzi tajemniczej gry. Produkcja zwać ma się Elex i całkiem możliwe, że jest tym samym projektem, nad którym pracują deweloperzy ze studia Piranha Bytes.

Elex tajemniczym projektem studia Piranha Bytes? [Aktualizacja - A może Vigil Games?] - ilustracja #1

AKTUALIZACJA: Jak trafnie zwróciliście uwagę w komentarzach pod newsem, na stronie internetowej tajemniczej gry Elex doszło do zmiany logo studia deweloperskiego. O ile wcześniejsze rzeczywiście mogło kojarzyć się z ekipą Piranha Bytes, o tyle najnowsze przypomina bardziej symbol nieistniejącego już Vigil Games, a więc twórców serii Darksiders. Trudno jednak na razie powiedzieć, czy sekretny projekt będzie miał jakikolwiek związek z cyklem, do którego prawa posiada firma Nordic Games.

 

Zrzut ekranu ze strony internetowej odmierzającej czas do zapowiedzi tajemniczej gry Elex. - Elex tajemniczym projektem studia Piranha Bytes? [Aktualizacja - A może Vigil Games?] - wiadomość - 2015-07-01
Zrzut ekranu ze strony internetowej odmierzającej czas do zapowiedzi tajemniczej gry Elex.

Kilka godzin temu informowaliśmy was o tajemniczym obrazku opublikowanym przez deweloperów z Piranha Bytes na oficjalnym profilu zespołu w serwisie Facebook. Grafika sugerowała, że studio w najbliższy piątek zapowie swój nowy projekt, który może być powiązany ze stworzoną wcześniej przez ekipę serią Gothic. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że właśnie poznaliśmy tytuł sekretnej gry. A to za sprawą uruchomionej przez Nordic Games strony internetowej, na której znajduje się zegar odmierzający czas do zapowiedzi nowej produkcji firmy. Ta miałaby nastąpić jutro o godzinie 14:00 czasu polskiego. Gra nosić będzie nazwę Elex – tak przynajmniej sugeruje adres internetowy witryny (elexgame.com), a także widoczne w jej tle logo, które zostało jednak zamazane.

Skąd jednak wniosek, że tytuł może być nowym dziełem Piranha Bytes? Oczywiście nazwa studia, w którym powstaje sekretna produkcja, nie jest znana. Wśród rozmydlonych elementów widocznych na stronie oprócz wspomnianego wyżej logo znalazł się jednak jeszcze jeden symbol, który najprawdopodobniej należy do zespołu pracującego nad projektem. I budzi on skojarzenie ze znakiem graficznym, jakim posługują się twórcy Gothica. Co prawda termin, w którym miałaby zostać zaprezentowana gra niemieckich deweloperów nie pokrywa się z datą wskazaną przez Nordic Games, ale być może w ostatniej chwili postanowiono przyspieszyć formalną zapowiedź.

Warto przy tym zaznaczyć, że po zerwaniu współpracy z JoWooD (dotychczasowym wydawcą gier z serii Gothic) deweloperzy z Piranha Bytes zaczęli nawiązywać stosunki właśnie z Nordic Games. Być może tajemnicza produkcja Elex jest owocem kooperacji obu firm. O tym przekonamy się jutro o godzinie 14:00.