Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2015, 14:19

autor: Góral

Nowa gra twórców Gothica zostanie ujawniona w piątek

Studio Piranha Bytes zamieściło na swoim profilu w serwisie Facebook grafikę z kodem binarnym. Po jego rozpracowaniu okazało się, że firma zamierza ujawnić coś (czyli najpewniej nową grę) za trzy dni, a więc w najbliższy piątek. Nadchodzi nowy Gothic?

Nadchodzi nowy Gothic czy może coś zupełnie innego? - Nowa gra twórców Gothica zostanie ujawniona w piątek - wiadomość - 2015-07-01
Nadchodzi nowy Gothic czy może coś zupełnie innego?

Na oficjalnym profilu studia Piranha Bytes w serwisie Facebook zamieszczono powyższą grafikę. W Internecie dość szybko rozpracowano kod binarny widniejący na obrazku, który głosi, że „Pozostały trzy dni”. Krótko pisząc, w najbliższy piątek deweloper zapowie swój kolejny projekt, jednak na ten moment nie wiemy nic więcej. Naturalnie na myśl od razu przychodzi nowy Gothic. Jakiś czas temu informowaliśmy, że studio pracuje nad grą, która ma szanse zadowolić fanów tej serii, ale raczej nie będzie to jej kolejna odsłona, ani też remake „jedynki”, chociaż kto wie? Warto także wspomnieć, że Michael Hoge, jeden z głównych twórców pierwszego Gothica, pracuje od jakiegoś czas w niewielkim studiu Piranha Bytes Red nad grą o roboczym tytule Spacetime, która ma być swego rodzaju kosmicznym RPG-iem. Niewykluczone, że w piątek oficjalnie zostanie zapowiedziany właśnie ten tytuł.

Obecnie nie ma jednak co gdybać. „Sądny dzień” już się zbliża i wtedy przekonamy się o wszystkim.

Rodacy wypowiedzieli się na Facebooku na temat swoich oczekiwań i przy okazji potwierdzili, że lubimy nie tylko Gothica, ale też słowo na literę „k” :)
Rodacy wypowiedzieli się na Facebooku na temat swoich oczekiwań i przy okazji potwierdzili, że lubimy nie tylko Gothica, ale też słowo na literę „k” :)
Nowa gra twórców Gothica zostanie ujawniona w piątek - ilustracja #3

Piranha Bytes to niemieckie studio deweloperskie powstałe w 1997 roku, które znane jest z dwóch serii - Risen oraz kultowego w Polsce Gothica. W ostatnich latach firma nie odnosiła znaczących sukcesów. W 2007 roku odłączyła się od JoWooD, wydawcy pierwszej z wymienionych marek i zajęła się rozwijaniem drugiego IP pod skrzydłami Deep Silver, jednak seria nigdy nie doczekała się równie dużego uznania graczy.