Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2015, 16:35

autor: Draug

Wieści ze świata (Wreckfest, gamescom 2015, Just Cause 3) 1/7/2015

Dziś piszemy m.in. o dużej aktualizacji gry Next Car Game: Wreckfest, planach Microsoftu na targi gamescom 2015, potencjalnej możliwości zapewnienia wsparcia dla modów w konsolowych wersjach Just Cause 3 oraz niezapowiedzianym jeszcze nowym projekcie studia Warner Bros. Games Montreal. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Promocja dnia (do godziny 19:00 w czwartek 2 lipca):

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek 3 lipca):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6 lipca) – obniżka cen 102 tytułów, WWW

Next Car Game: Wreckfest

Next Car Game: Wreckfest – duchowy kontynuator pełnych destrukcji samochodówek z serii FlatOut – doczekał się kolejnej dużej aktualizacji we wczesnym dostępie. Studio Bugbear Entertainment wzięło na warsztat przede wszystkim silnik gry, poprawiając grafikę, pracę zawieszenia i opon pojazdów, kolizje, model uszkodzeń (tak wozów, jak i otoczenia), sztuczną inteligencję i inne. Oprócz tego zaimplementowano dwa dodatkowe tryby gry (wyścigi drużynowe i eliminacyjne), dwa pojazdy (amerykański muscle car i europejskie coupe) oraz jedną nową trasę (owal) i przerobiony tor Sandpit. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Warto mieć na uwadze, że obecnie patch sprawia graczom spore problemy, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim deweloper do spółki z producentami kart graficznych opanują sytuację i zapewnią komfortową zabawę z wymienionymi innowacjami – oczywiście na tyle, na ile to możliwe we wczesnej wersji gry w usłudze Steam Early Access.

Wieści ze świata (Wreckfest, gamescom 2015, Just Cause 3) 1/7/2015 - ilustracja #1

gamescom 2015

Firma Microsoft w osobie Majora Nelsona zdradziła wstępne plany na swoją konferencję na targach gamescom 2015, które odbędą się w dniach 4-9 sierpnia. Przede wszystkim zobaczymy kilka dużych tytułów nieobecnych na E3, na czele z Quantum Break, Crackdown i Scalebound. Oprócz tego pokazane zostaną znowu najgłośniejsze hity giganta z Redmond, jak Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider czy Forza Motorsport 6. Ponadto możemy spodziewać się zapowiedzi większej liczby konwersji gier z konsol Xbox na pecety, zgodnie z wcześniejszą obietnicą. Konferencja odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 16:00. Wygląda na to, że sierpniowa wizyta w Kolonii będzie dla Microsoftu kolejną okazją do odrobienia strat w wyścigu sprzętu ósmej generacji – zwłaszcza że Sony według wszelkiego prawdopodobieństwa zrezygnuje z dużego pokazu na gamescomie, by przygotować wystąpienie na imprezę Paris Games Week, która będzie miała miejsce w dniach 28 października - 1 listopada 2015 roku.

Wieści ze świata (Wreckfest, gamescom 2015, Just Cause 3) 1/7/2015 - ilustracja #2

Just Cause 3

Podczas targów E3 przedstawiciel studia Avalanche powiedział redakcji serwisu GameSpot, że deweloper bardzo by chciał zapewnić konsolom wsparcie dla modów w Just Cause 3. Biorąc pod uwagę, że Fallout 4 zaoferuje modyfikacje użytkownikom Xboksa One i (później) PlayStation 4, niewykluczone jest, że również konsolowi uczestnicy najnowszej odsłony przygód Rico Rodrigueza będą mogli korzystać z przeróbek gry.

Warner Bros. Games Montreal

Jak wynika z ofert pracy na stronie studia Warner Bros. Games Montreal (twórców całkiem udanego Batman: Arkham Origins z 2013 roku), deweloper ten pracuje właśnie nad nową marką. Ogłoszenia zdradzają, że byłaby to gra z otwartym światem, napędzana technologią Unreal Engine. Nabór jest dość szeroko zakrojony, a w dodatku obejmuje nawet takie stanowiska jak dyrektor artystyczny i kierownik testów, więc pewnie minie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się, o jaką produkcję tu chodzi.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: