Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Styx: Master of Shadows (PC)
OkładkaStyx: Master of Shadows (PC)

Styx: Master of Shadows

Zrealizowana w konwencji trzecioosobowej skradanka, w której wcielamy się w doświadczonego goblińskiego zabójcę, a naszym zadaniem jest dostać się do Wieży Akenash i wykraść drogocenny, magiczny bursztyn. Za powstanie tytułu odpowiada studio Cyanide, znane m.in.

Akcji | TPP | fantasy | skradanki | humorystyczne | przygodowe gry akcji

Styx: Master of Shadows Premiera

7paź2014

PC PS4 XONE

Gry podobne do Styx: Master of Shadows

Dishonored

Thief

BioShock

Styx: Master of Shadows jest grą akcji z perspektywą TPP, w której wcielamy się w postać Styksa, dwustuletniego gobliniego zabójcy. Naszym zadaniem będzie zakraść się do Wieży Akenash i wykraść drogocenny Bursztyn. Za produkcję gry odpowiada francuskie Cyanide Studio, deweloper znany szerzej jako twórca m.in. Of Orcs and Men, serii Blood Bowl czy gier sportowych. Co ciekawe, postać Styksa pojawiła się już we wspomnianym Of Orcs and Men. Leciwy, choć piekielnie zwinny goblin był jedną z głównych grywalnych postaci.

Nadrzędnym celem naszego bohatera jest przedostanie się do serca Wieży Akenash, będącej w istocie ogromną i przepastną twierdzą. W samym jej środku ludzie i elfy ukrywają Drzewo, źródło drogocennego Bursztynu, a zdobycie tej wartościowej substancji jest jedyną możliwością wzbogacenia się przez Styksa. Przy okazji, w toku rozgrywki, poznajemy także historię kierowanego przez nas goblina.

Pod względem rozgrywki Styx: Master of Shadows jest grą akcji z naciskiem na skradanie się i ciche eliminowanie przeciwników. Styks potrafi więc chować się w cieniu i doskonale posługiwać swoim sztyletem. Twórcy gry wprowadzili system rozwoju postaci, który pozwoli nam rozwijać umiejętności goblina w sześciu różnych drzewkach. Można także korzystać z magicznego Bursztynu, aby zyskać w ten sposób różne moce, takie jak znikanie czy tworzenie własnych klonów w celu dezorientowania strażników. Ciekawym elementem odróżniającym Styx: Master of Shadows od podobnych gier, są rozległe poziomy, rozrośnięte nie tylko wzdłuż i wszerz, ale także wzwyż. Pozwala to zaliczać misje na różne sposoby, dając graczom większą swobodę działania.

Styx: Master of Shadows okraszono przyzwoitej jakości oprawą graficzną, w której dużą rolę odgrywają budujące mroczny klimat cienie i zakamarki, rozświetlane od czasu do czasu jasnymi punktami – latarniami, ogniskami i pochodniami.

Ostatnia modyfikacja 6 października 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 561 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Styx: Master of Shadows cena w dniu premiery: 34,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Styx: Master of Shadows

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Styx: Master of Shadows Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
PC
PS4
XONE