Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2014, 08:42

Styx: Master of Shadows doczeka się kontynuacji lub DLC?

Studio Cyanide wypuściło zabawny filmik opracowany z myślą o fanach gry Styx: Master of Shadows. Wynika z niego, że ta udana skradanka wkrótce doczeka się kontynuacji lub dodatku DLC.

Styx: Master of Shadows w skrócie:
  • Twórcy: Cyanide Studio
  • Gatunek: skradanka
  • Platformy sprzętowe: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Data premiery: 7 października (świat), 21 listopada (Polska)

Mamy dobre wieści dla fanów Styx: Master of Shadows. Wiele wskazuje na to, że trwają już prace nad kontynuacją lub dodatkiem. Źródłem tych spekulacji jest filmik wypuszczony przez autorów gry, czyli ludzi ze studia Cyanide, z okazji świąt Bożego Narodzenia. Materiał video ma postać krótkiego żartu, ale na jego końcu pojawia się informacja, że zabójca Styx powróci w nowej przygodzie. Niestety, na razie nie wiemy, czy chodzi tu o nową samodzielną grę czy też rozszerzenie DLC.

Ta informacja bardzo nas cieszy, gdyż Styx: Master of Shadows okazało się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Kilka wcześniejszych gier zespołu Cyanide pozostawiało sporo do życzenia i pomysł opracowania nowej produkcji osadzonej w świecie średniego RPG-a Of Orcs and Men nie wydawał się ciekawym przedsięwzięciem. W rzeczywistości otrzymaliśmy jednak jedną z najlepszych skradanek ostatnich lat. Twórcy postawili na tradycyjne podejście do tego gatunku, oferując wymagającą kampanię, w której kierowana przez nas postać nie miała większych szans w starciu z dużymi grupami strażników. W rezultacie misje musieliśmy wykonywać po cichu i najważniejszym zadaniem gracza było unikanie wykrycia.

Styx: Master of Shadows doczeka się kontynuacji lub DLC? - ilustracja #1

Gra nie była pozbawiona wad i wyraźnie nie należała do produkcji wysokobudżetowych. Najgorszym tego skutkiem było to, że w trakcie kampanii musieliśmy powracać do odwiedzonych już wcześniej miejscówek. Część recenzentów krytykowała również toporny system walki, który mocno utrudniał odnoszenie zwycięstw, ale to akurat ciężko jest zaliczyć do wad w przypadku skradanki. Zastosowana przez autorów mechanika potyczek skutecznie zniechęcała bowiem do bezpośrednich konfrontacji, co w tym gatunku należy potraktować raczej jako zaletę.

Styx: Master of Shadows ukazało się w październiku tego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Polski dystrybutor gry, czyli CDP.pl, wypuścił w naszym kraju jedynie wydanie na pecety w ramach taniej serii Gamebook.

  1. Oficjalna strona gry Styx: Master of Shadows
  2. Recenzja gry Styx: Master of Shadows - goblin uczy, jak robić skradanki