Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2015, 20:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Piranha Bytes pracuje nad nową grą - "każdy fan Gothica powinien mieć ją na oku"

Przy okazji naszego niedawnego artykułu, w którym wspominamy pierwszą odsłonę serii Gothic, zadaliśmy kilka pytań jednemu z pracowników studia Piranha Bytes. Okazało się, że zespół tworzy już nową grę, która być może zadowoli fanów kultowego RPG akcji.

Wczoraj na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać artykuł w którym wspominamy pierwszą odsłonę serii Gothic. Przy okazji tego tekstu zadaliśmy kilka pytań Björnowi Pankratzowi – jedynemu człowiekowi ze starego zespołu, będącemu do dziś zatrudnionym w firmie Piranha Bytes. Jedną z poruszonych kwestii był oczywiście powrót kultowej marki gier RPG akcji. Okazało się, że studio pracuje obecnie nad tytułem, który być może zadowoli fanów Gothica. Na pytanie o możliwość remake’u pierwszej części serii Björn odpowiedział:

„Nigdy nie mów nigdy, ale obecnie ciężko pracujemy nad innym projektem. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy polubicie go tak bardzo jak my. Uważamy, że każdy fan Gothica powinien mieć go na oku”.

Nowy projekt studia Piranha Bytes zadowoli fanów Gothica? - Piranha Bytes pracuje nad nową grą -
Nowy projekt studia Piranha Bytes zadowoli fanów Gothica?

Wydaje się więc, że na odświeżoną odsłonę serii na razie nie ma co liczyć, ale niewykluczone, że w przyszłości takowa powstanie, podobnie jak i jej czwarta część. Należy bowiem pamiętać, że swego czasu prawami do marki dysponowała firma JoWood, która w 2010 roku wydała grę Arcania: Gothic 4 autorstwa zespołu Spellbound Entertainment. Tytuł nie do końca spełnił oczekiwania fanów, jednak obecnie IP ponownie znajduje się w rękach studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego za pierwsze trzy części. Dodatkowo warto zauważyć, że ostatni projekt tej ekipy, Risen 3: Władcy tytanów, sprzedał się na PC-tach w niskim nakładzie (nieco ponad 85 tys. egzemplarzy do końca 2014 roku według raportu Ars Technica), co być może w końcu nakłoni deweloperów do dania zielonego światła nowemu Gothicowi.

Być może Pankratz odnosił się do projektu Michaela Hoge, zatytułowanego roboczo Spacetime (dzięki za podsunięcie tropu Zdzichsiu i Azerath). Spacetime ma być RPG-iem osadzonym w realiach science fiction i został określony przez twórcę jako „space explorer”, którego akcja prezentowana jest w widoku pierwszoosobowym.

Hoge jest udziałowcem w studiu Piranha Bytes i zarazem głównym twórcą pierwszego Gothica. Podczas prac nad trzecią części serii Risen odszedł ze studia. W październiku ubiegłego roku niemiecki Eurogamer poinformował o powstaniu niewielkiego oddziału nazwanego Piranha Bytes Red, który pracuje nad omawianą grą sciencie fiction.

Zgodnie z zaleceniami twórców, na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do czasu oficjalnego ujawnienia nowego projektu. Wtedy wyjaśni się wszystko.