Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 12:23

Allison Road - kampania na Kickstarterze anulowana, projekt znalazł wydawcę

Allison Road, niezależny horror inspirowany anulowanym Silent Hills, przedwcześnie zakończył swoją zbiórkę na Kickstarterze. Nie ma jednak obaw co do przyszłości tego interesującego projektu - studio Lilith nawiązało bowiem współpracę z firmą Team17, która wyda grę.

Allison Road, zapowiedziany na początku lipca horror, który miał być niezależnym spadkobiercą skasowanego Silent Hills, w serwisie Kickstarter do tej pory radził sobie nieźle – od 21 września zebrał 145 tysięcy z 250 tysięcy funtów, jakie było ostatecznym celem deweloperów. Tego, czy udałoby się go osiągnąć, nigdy się jednak nie dowiemy, bowiem studio Lilith anulowało zbiórkę funduszy. Nie oznacza to na szczęście, że projekt został zawieszony – wręcz przeciwnie. Gra znalazła po prostu wydawcę, firmę Team 17.

Allison Road - kampania na Kickstarterze anulowana, projekt znalazł wydawcę - ilustracja #1

Allison Road to projekt mocno inspirowany anulowanym pod koniec kwietnia Silent Hills. Rozgrywka toczy się na terenie pojedynczego domu i jego bezpośredniego otoczenia, gdzie zajmujemy się eksploracją i rozwiązujemy zagadki. Głównym zadaniem naszego bohatera będzie przetrwanie w opanowanym przez tajemnicze siły budynku i odkrycie, jakie jest źródło przerażających wydarzeń, jakie w nim następują. Ze względu na bardzo mały teren, po jakim porusza się gracz, gra jest wyjątkowo dopracowana wizualnie. Wrażenie robi także umiejętne budowanie napięcia.

Informację tę opublikowali sami twórcy za pośrednictwem aktualizacji na Kickstarterze. „Praca z Team17 da nam szansę na stworzenie produkcji nieograniczanej kreatywnie, jednocześnie zapewniając środki, wsparcie oraz doświadczenie, jakie może zaoferować studio z ponad 25-letnim stażem” - czytamy w najnowszym wpisie. Jednocześnie przedstawiciele ekipy Lilith twierdzą, że osoby, które już wsparły projekt finansowo, nadal zostaną wynagrodzone (oczywiście bez pośrednictwa Kickstartera), i uprzedzają, że w najbliższych tygodniach o Allison Road usłyszymy raczej rzadko: „Przez pewien czas będziemy rzadko się udzielać w sieci, bowiem cała ekipa jest w pełni skupiona na tworzeniu gry”. Choć współpraca z Team17 została odebrana z entuzjazmem przez większość zainteresowanych projektem, niektórzy obawiają się, że przez znalezienie wydawcy kontakt pomiędzy deweloperami i społecznością może się urwać, a przez to sami gracze będą mieli bardzo niewielki wpływ na rozwój Allison Road.

Jak dotąd studio Lilith wypuściło kilkunastominutowy fragment rozgrywki i można po nim spokojnie powiedzieć, że Allison Road nie będzie propozycją dla osób o słabych nerwach. - Allison Road - kampania na Kickstarterze anulowana, projekt znalazł wydawcę - wiadomość - 2015-10-13
Jak dotąd studio Lilith wypuściło kilkunastominutowy fragment rozgrywki i można po nim spokojnie powiedzieć, że Allison Road nie będzie propozycją dla osób o słabych nerwach.

Nie wiadomo, czy znalezienie wydawcy, znanego głównie jako producenta humorystycznej serii Worms, wpłynie w jakikolwiek sposób na planowaną datę premiery. Wstępne plany zakładały debiut pod koniec przyszłego roku na PC i późniejsze wydanie Allison Road na Xboksa One oraz PlayStation 4, wszystko jednak miało zależeć od końcowego wyniku kampanii na Kickstarterze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Allison Road
  2. Gra Allison Road w serwisie Kickstarter