Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2016, 10:24

Allison Road - skasowano horror zainspirowany demem Silent Hills

Studio Lilith sprawiło fanom gier z gatunku survival horror bardzo niemiłą niespodziankę. Zespół poinformował, że prace nad Allison Road, projektem zainspirowanym demem Silent Hills (P.T.), zostały zawieszone i tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Niestety, prace nad Allison Road nigdy nie zostaną ukończone. - Allison Road - skasowano horror zainspirowany demem Silent Hills - wiadomość - 2016-06-05
Niestety, prace nad Allison Road nigdy nie zostaną ukończone.

Mamy złe wieści dla osób, które czekały na Allison Road, czyli horror autorstwa studia Lilith. Jego twórcy właśnie ogłosili, że projekt został skasowany. Na razie nie podano powodów tej decyzji i informacje na ten temat mają zostać udostępnione dopiero jutro. Przypomnijmy, że grę zapowiedziano w lipcu zeszłego roku. Kilka miesięcy później twórcy uruchomili Kickstartera, ale zbiórka została anulowana, po tym, jak produkcja znalazła wydawcę w postaci firmy Team17. Wydawało się, że zagwarantuje to ukończenie projektu, ale niestety rzeczywistość okazała się inna.

Oczywiście, choć doniesienia te zasmucą wielu fanów horroru, to jednocześnie trudno nie docenić ironii całej sytuacji. Allison Road wzorowane było bowiem na P.T., czyli wersji demonstracyjnej porzuconego przez firmę Konami projektu Silent Hills. Tym samym naśladowca pozostał więc wierny pierwowzorowi aż do samego, gorzkiego końca.

Przypomnijmy, że w Allison Road mieliśmy wcielić się w bohatera, którego zadaniem byłoby przetrwanie pięciu nocy w nawiedzonym domu, zlokalizowanym na brytyjskich przedmieściach. Pod względem mechanizmów twórcy obiecywali klasyczną przygodową grę akcji, w której zajmowalibyśmy się głównie eksplorowaniem otoczenia, unikaniem potworów oraz rozwiązywaniem zagadek.

Allison Road - skasowano horror zainspirowany demem Silent Hills - ilustracja #2

Wyśmienita wersja demonstracyjna Silent Hills miała spory wpływ na twórców gier z gatunku horroru. Allison Road zostało niestety skasowane, ale w produkcji wciąż znajduje się inny naśladowca zatytułowany Visage. Projekt też rozpoczął zresztą żywot jako próba odtworzenia zawartości P.T. Ponadto wpływ opracowanego przez firmę Konami dema widać też m.in. w polskim Layers of Fear.

Niestety, obecnie pobranie P.T. jest już praktycznie niemożliwe. Jako alternatywę można polecić projekt PuniTy, który jest małą darmową grą pecetową, odtwarzającą fragmenty oryginalnego dema.

  1. Allison Road – strona oficjalna