Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 czerwca 2016, 10:45

autor: Adrian Werner

Game Studio Tycoon 3 - zadebiutowała mobilna strategia o tworzeniu gier

Do sprzedaży w usługach App Store i Google Play trafiło Game Studio Tycoon 3, czyli strategia ekonomiczna, w której możemy się sprawdzić w roli szefa studia deweloperskiego zajmującego się produkcją gier.

Niezależny deweloper Michael Sherwin wypuścił Game Studio Tycoon 3, czyli trzecią odsłonę serii strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu studiem deweloperskim zajmującym się produkcją gier.

Zabawę zaczynamy z wielkimi ambicjami i skromnymi środkami. Przydzielone nam na rozkręcenie biznesu środki ledwo co wystarczają na wynajęcie małego biura i zatrudnienie garstki pracowników. Możliwości rozwoju mamy jednak duże i naszym celem jest stanie się poważnym studiem, z pięćdziesięcioma deweloperami rozlokowanymi w maksymalnie siedmiu budynkach, tworzących równolegle do trzech produkcji.

Game Studio Tycoon 3 oferuje możliwość rozegrania pięćdziesięciu lat historii branży oraz jej niedaleką przyszłość. Biznes możemy rozkręcać samemu lub też skorzystać z inwestorów. Istnieje także opcja odsprzedania części studia, co pozwala szybko uzyskać środki w najbardziej dramatycznych sytuacjach. Podczas zabawy gracz musi ustalać szczegóły projektów, takie jak gatunek, budżet czy przydzielone do pracy osoby, dbać o marketing i dotrzymywanie terminów, zarządzać pracownikami oraz pilnować, aby przychody i wydatki zostały odpowiednio zbilansowane.

Istnieje także opcja opracowania własnej platformy sprzętowej, takiej jak konsola domowa, konsola przenośna lub urządzenie mobilne. Jeśli odniesie ona sukces rynkowy to uzyskamy nowe źródło dochodów w postaci licencji opłacanych przez innych deweloperów. Istotną rolę odgrywają także targi branżowe oraz interakcje z fanami, którzy mają swoje własne preferencje i potrzeby, a wraz z upływem czasu powoli się starzeją. Dodatkowe emocje zapewnia konieczność rywalizowania z siedmioma innymi studiami, zarządzanymi przez sztuczną inteligencję.

Game Studio Tycoon 3 dostępne jest w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu kosztuje 19 złotych i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Game Studio Tycoon 3 w App Store

Game Studio Tycoon 3 w Google Play