Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2016, 11:55

autor: Góral

Galaxy in Turmoil – remake skasowanego Star Wars: Battlefront III ukaże się na Steamie

Studio Frontwire poinformowało, że Galaxy in Turmoil, czyli remake skasowanej strzelanki Star Wars: Battlefront III, ukaże się na Steamie, gdzie będzie rozprowadzany za darmo. Niestety nie zdradzono terminu premiery.

Screen z Galaxy in Turmoil – remake’u gry Star Wars: Battlefront III / Źródło: Frontwire Studios. - Galaxy in Turmoil – remake skasowanego Star Wars: Battlefront III ukaże się na Steamie - wiadomość - 2016-06-05
Screen z Galaxy in Turmoil – remake’u gry Star Wars: Battlefront III / Źródło: Frontwire Studios.

Ciekawe wieści dotarły do nas ze studia Frontwire, pracującego nad Galaxy in Turmoil – remakiem porzuconej gry Star Wars: Battlefront III, o której pisaliśmy już kilka razy. Deweloper zdradził, że produkcja ukaże się na Steamie, choć wcześniej twierdzono, że raczej nie będzie to możliwe, gdyż firma nie posiada licencji na wykorzystanie marki Star Wars. Mimo wszystko twórcom udało się dogadać z Valve i projekt koniec końców pojawi się na największej platformie dystrybucji cyfrowej, gdzie będzie rozprowadzany za darmo. Jednocześnie Tony Romanelli, szef Frontwire Studios, zapewnił, że skoro nawet Valve nie widzi przeciwskazań dla Galaxy in Turmoil, to i Disney (właściciel Gwiezdnych wojen) nie powinien stanąć deweloperom na drodze.

Galaxy in Turmoil trafi na Steama.
Galaxy in Turmoil trafi na Steama.
Galaxy in Turmoil w skrócie:
  • remake skasowanego Star Wars: Battlefront III;
  • tworzony przez Frontwire Studios;
  • ukaże się na Steamie, gdzie będzie rozprowadzany za darmo.

Trzeba przyznać, że sytuacja zrobiła się naprawdę ciekawa, a że dobrych gier z uniwersum Star Wars nigdy za wiele, to warto trzymać kciuki za Galaxy in Turmoil. Jednocześnie przypominamy, że projekt oparty jest na porzuconej produkcji Battlefront III tworzonej niegdyś przez studio Free Radical. Deweloperzy remake’u wykorzystują podczas prac technologię Unreal Engine 4, ale współczesna oprawa graficzna to nie wszystko, co otrzymamy w pełnej wersji.

Jak czytamy na oficjalnej stronie gry, znajdziemy w niej kampanię fabularną, rozgrywającą się w samym środku wielkiej międzygalaktycznej wojny. Oprócz singleplayera dostaniemy też multiplayer dla 64 osób (32 vs. 32) z walkami na ziemi i w powietrzu, a do tego nie zabraknie oczywiście słynnych miejsc, jak Hoth i Coruscant. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy przyjdzie nam to wszystko sprawdzić.