Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Jagged Alliance: Rage! (PC)
OkładkaJagged Alliance: Rage! (PC)

Jagged Alliance: Rage!

Nowa odsłona legendarnego cyklu turowych gier taktycznych. Gracze dowodzą grupką najemników, których zadaniem jest eliminacja handlującego narkotykami watażki trzymającego w żelaznym uścisku tropikalną wyspę.

Strategiczne | turowe | taktyczne | kooperacja

Jagged Alliance: Rage! Premiera

6gru2018

PC PS4 XONE

Gry podobne do Jagged Alliance: Rage!

XCOM 2

Phantom Doctrine

Narcos: Rise of the Cartels

Jagged Alliance: Rage! to taktyczna gra strategiczna z turowym systemem walki, w którym odbijamy niewielką tropikalną wyspę z rąk bezlitosnego watażki. Tytuł jest spin-offem legendarnego cyklu Jagged Alliance. Seria narodziła się w 1996 roku i doczekała wielu odsłon, a także tytułów pobocznych. Po bankructwie studia bitComposer games w 2014 roku, które odpowiadało za rozwój marki, prawa do niej przejęła szwedzka firma THQ Nordic (Nordic Games). Wydawca zlecił produkcję nowego tytułu niemieckiemu studiu Handy games, wcześniej specjalizującemu się głównie w segmencie mobilnym.

Fabuła

Akcja Jagged Alliance: Rage! rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Gracze przenoszą się na tropikalną wyspę opanowaną przez oddziały bezlitosnego watażki, zarabiającego na handlu narkotykami. Zadaniem kierowanej przez nas grupki najemników jest eliminacja wszystkich sił przeciwnika. Bohaterowie wykonują misje w niezwykle trudnych warunkach, bez wsparcia z zewnątrz i bez odpowiednich środków do walki, muszą sprostać wszystkim niespodziewanym przeszkodom stojącym na ich drodze.

Mechanika

Rozgrywka w Jagged Alliance: Rage! została przedstawiona w klasycznym widoku izometrycznym na trójwymiarowych i rozległych mapach. Turowy system walki pozwala na wybór odpowiadającej nam strategii i zaplanowanie każdego kolejnego ruchu. W naszym oddziale znajduje się wielu najemników o różnym doświadczeniu życiowym, umiejętnościach oraz cechach charakteru.

Ivan Dolvich to były major Armii Czerwonej, specjalizujący się w broni automatycznej i zadaniach siłowych. Charlene Higgens to członkini oddziałów SWAT, która jest niezastąpionym snajperem. Kyle Simmons to z kolei specjalista od misji w ukryciu, posługujący się cichymi broniami oraz posiadający niesamowity refleks. W trakcie misji musimy optymalnie wykorzystać unikalne umiejętności członków zespołu. Poza standardowymi przeciwnikami, celem gracza są także dowódcy, koordynujący działania wszystkich wrogów.

Tryby gry

Poza zabawą w pojedynkę, twórcy przygotowali także sieciowy tryb kooperacji, przeznaczony dla maksymalnie dwóch osób.

Kwestie techniczne

Jagged Alliance: Rage! odeszło od realistycznej grafiki poprzedników. Twórcy zdecydowali się na bardziej komiksowy i przerysowany styl wizualny oraz użycie mocno kontrastujących kolorów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Jagged Alliance: Rage! cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance: Rage!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Jagged Alliance: Rage! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE