Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2018, 17:47

autor: Entelarmer

Jagged Alliance Rage! z rychłą premierą na PC

Poznaliśmy datę premiery gry Jagged Alliance: Rage! od studia HandyGames. Jak podała firma THQ Nordic, nowe wcielenie klasycznej serii gier taktycznych zadebiutuje pod koniec września na PC, a nieco później ukaże się na konsolach.

Nowe wcielenie Jagged Alliance ujrzymy na pecetach pod koniec miesiąca. - Jagged Alliance Rage! z rychłą premierą na PC - wiadomość - 2018-09-06
Nowe wcielenie Jagged Alliance ujrzymy na pecetach pod koniec miesiąca.

Nie minął jeszcze rok od obietnicy firmy THQ Nordic, kiedy to w sierpniu zapowiedziano Jagged Alliance: Rage! – poboczną odsłonę kultowej serii gier taktycznych. Wtedy nie podano daty premiery, ale okazuje się, że nie będziemy czekać zbyt długo. Wydawca ujawnił na swojej oficjalnej stronie, że nowe Jagged Alliance zadebiutuje 27 września na PC oraz 6 listopada na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Zdradzono też sugerowaną cenę gry, identyczną na wszystkich platformach – 19,99 euro (około 86 złotych). W naszym kraju tytuł ukaże się w wersji z polskim dubbingiem nakładem firmy Cenega.

Oprócz tego THQ Nordic pokazało fragmenty rozgrywki na nowym materiale. Filmik nie należy do najdłuższych, a do tego znalazły się na nim fragmenty sierpniowego zwiastuna. Na szczęście Jagged Alliance: Rage! pojawiło się także na targach gamescom, dzięki czemu do sieci trafiły nieco obszerniejsze nagrania z gry. Jedno z dłuższych możecie obejrzeć poniżej.

Pokazy rozgrywki zawsze wzbudzają ciekawość potencjalnych nabywców, ale dla miłośników Jagged Alliance to coś więcej niż tylko kwestia zainteresowania. Po dwóch udanych odsłonach od studia Sir-Tech gracze otrzymali kolejne części, ale żadna z nich nie sprostała wymaganiom graczy. Dość wspomnieć Jagged Alliance: Back in Action, które nie porwało recenzentów, a ufundowane na Kickstarterze Jagged Alliance: Flashback przyjęto jeszcze gorzej (u nas gra otrzymała ocenę 3/10). W międzyczasie pojawiło się przeglądarkowe Jagged Alliance Online (później udostępnione również na Steamie), ale tu również obyło się bez większych sukcesów. Czy ekipie HandyGames powiedzie się wskrzeszenie cyklu – przekonamy się jeszcze w tym miesiącu.