Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2018, 17:28

autor: Ender

Jagged Alliance: Rage! - legendarna taktyczna seria powraca w nowej odsłonie

Studio Handy Games oraz firma THQ Nordic zapowiedziały oficjalnie Jagged Alliance: Rage!, nową odsłonę legendarnej taktycznej serii Jagged Alliance, której ostatnia część pojawiła się w 2014 roku. Tytuł zadebiutuje w jeszcze niesprecyzowanym czasie na pecetech oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Po bankructwie studia bitComposer games w 2014 roku, które odpowiadało za rozwój taktycznej marki Jagged Alliance, prawa do serii przejął szwedzki wydawca THQ Nordic (wcześniej Nordic Games). W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że firma planuje opublikować zupełnie nową odsłonę Jagged Alliance. Do dnia dzisiejszego projekt ten pozostawał jednak dużą niewiadomą. Niemieckie studio Handy games, które od lipca należy w całości do THQ Nordic, przedstawiło światu pierwszy zwiastun oraz informacje na temat Jagged Alliance: Rage!, korzystającego z klasycznej formuły i rozgrywki spin-offa oryginalnych gier z cyklu. Tytuł ma pojawić się w jeszcze niesprecyzowanym czasie na komputerach PC oraz Xboksie One i PlayStation 4.

Akcja Jagged Alliance: Rage! rozgrywa się w dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Gracze przenoszą się na tropikalną wyspę opanowaną przez oddziały bezlitosnego watażki, zarabiającego na handlu narkotykami. Zadaniem kierowanej przez nas grupki najemników jest eliminacja wszystkich sił przeciwnika. Bohaterowie wykonują misje w niezwykle trudnych warunkach, bez wsparcia z zewnątrz i bez odpowiednich środków do walki, muszą sprostać wszystkim niespodziewanym przeszkodom stojącym na ich drodze.

W naszym oddziale znajdą się najemnicy o różnym doświadczeniu życiowym, umiejętnościach oraz cechach charakteru. Deweloperzy przedstawili na razie trzech z nich. Ivan Dolvich to były major Armii Czerwonej, specjalizujący się w broni automatycznej i zadaniach siłowych. Charlene Higgens to była członkini oddziałów SWAT, która jest niezastąpionym snajperem. Kyle Simmons to z kolei specjalista od misji w ukryciu, posługujący się cichymi broniami oraz posiadający niesamowity refleks.

Rozgrywka w Jagged Alliance: Rage! została przedstawiona w klasycznym widoku izometrycznym na trójwymiarowych i rozległych mapach. Turowy system walki pozwala nam na wybór odpowiadającej nam strategii i zaplanowanie każdego kolejnego ruchu. W trakcie misji musimy optymalnie wykorzystać unikalne umiejętności członków naszego zespołu. Poza standardowymi przeciwnikami, celem gracza będą także dowódcy, koordynujący działania wszystkich wrogów. Produkcja posiadać będzie także dwuosobowy tryb kooperacji. Warto dodać, że autorzy zrezygnowali z realistycznej oprawy graficznej poprzedników, decydując się na nieco bardziej komiksowy styl wizualny.

  1. Oficjalna strona internetowa Jagged Alliance: Rage!