Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2018, 15:38

Jagged Alliance Rage! opóźnione

Firma THQ Nordic poinformowała o przesunięciu premiery Jagged Alliance: Rage!, która miała zadebiutować jutro na PC. Zamiast tego spin-off taktycznej serii ukaże się na początku grudnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

W szał Jagged Alliance wpadniemy dopiero na początku grudnia. - Jagged Alliance Rage! opóźnione - wiadomość - 2018-09-28
W szał Jagged Alliance wpadniemy dopiero na początku grudnia.

Jutro miała odbyć się premiera pecetowej wersji Jagged Alliance: Rage!, poprzedzająca wydanie gry na konsolach Xbox One i PlayStation 4 w listopadzie. „Miała”, bo firma THQ Nordic właśnie doniosła o przesunięciu debiutu nowego Jagged Alliance. Nie podano powodów tej decyzji ani we wpisie na Twitterze, ani w komunikacie na oficjalnej stronie wydawcy. Ograniczono się jedynie do ogłoszenia nowego terminu, wyznaczonego na 6 grudnia na wszystkich trzech platformach.

Opóźnienie gry na dzień przed jej premierą może dziwić, zwłaszcza bez podania uzasadnienia. Możemy jedynie zgadywać, że chodzi o problemy w produkcji, czy to związane z kwestiami technicznymi (na przykład optymalizacją), czy też z rozgrywką. Faktem jest, że autorzy nie szafowali zbytnio materiałami z gry – nawet zwiastun towarzyszący dzisiejszemu ogłoszeniu trudno uznać za „nowy”, skoro pokazano na nim de facto to samo, co na poprzednich filmikach. Tak czy owak, możemy jedynie czekać na kolejne informacje. Twórcy obiecują ponad 20-godzinną kampanię, interesujących bohaterów oraz głęboką rozgrywkę i miejmy nadzieję, że dotrzymają słowa.