Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 września 2018, 14:00

Drugi sezon Making a Murderer z datą premiery

Poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu serialu dokumentalnego Making a Murderer. Wszystkie odcinki zadebiutują na platformie Netflix 19 października. Będą one kontynuować historię znaną z poprzedniej części.

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników prawdziwych historii, zwłaszcza tych kryminalnych. Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że 19 października zadebiutuje drugi sezon Making a Murderer, nagrodzonego czterema nagrodami Emmy serialu dokumentalnego autorstwa Laury Ricciardi oraz Moiry Demos. Jak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku giganta rynku VOD, wszystkie 10 nowych odcinków będzie można obejrzeć w dniu premiery.

Historia Stevena Avery’ego potrafi wciągnąć. - Drugi sezon Making a Murderer z datą premiery - wiadomość - 2018-09-26
Historia Stevena Avery’ego potrafi wciągnąć.

Making a Murderer opowiada historię Stevena Avery'ego, mężczyzny niesłusznie skazanego w latach 80. ubiegłego wieku za napaść seksualną i próbę morderstwa. Po osiemnastu latach odsiadki sąd go uniewinnia, lecz niedługo potem po raz kolejny zostaje zamieszany w zbrodnię – tym razem zabójstwo Teresy Halbach, które według organów ścigania popełnił razem ze swoim bratankiem. Drugi sezon serialu skupi się między innymi na staraniach prawniczki Kathleen Zellner, która będzie próbowała wyciągnąć oskarżonych mężczyzn z kłopotów na podstawie szeregu dość zaskakujących dowodów.

Ricciardi i Demos nie kryją podekscytowania swoim nowym dziełem. Cytując słowa reżyserek i scenarzystek (via Variety):

Sami zainteresowani, ich rodziny, prawnicy oraz organy ścigania po raz kolejny dali nam wgląd w całą tę historię i pozwolili się przyjrzeć skomplikowanemu wymiarowi sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej części skupiałyśmy się na oddaniu doświadczenia osoby oskarżonej, w drugiej starałyśmy się pokazać emocje ludzi skazanych i odbywających wyrok dożywotniego więzienia za zbrodnię, której ich zdaniem nie popełnili. Już nie możemy się doczekać, by móc podzielić się tym kolejnym etapem podróży z widzami.

Platforma Netflix może pochwalić się szerokim wyborem godnych polecenia filmów i seriali dokumentalnych. Prócz Making a Murderer w ofercie serwisu możemy znaleźć również między innymi Schody, Evil Genius, Wojnę wietnamską Kena Burnsa i Lynn Novick czy nagrodzonego Oscarem Ikara.