Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 19:36

autor: Hed

Jagged Alliance: Flashback zaliczył misję – zebrano fundusze na grę

Jagged Alliance: Flashback odniósł sukces na Kickstarterze. Odpowiadające za projekt studio Full Control otrzymało bowiem 350 tysięcy dolarów od fanów oczekujących powrotu legendarnej marki. Nowy Jagged Alliance ma zostać wydany w 2014 roku na komputerach PC i Mac.

Jagged Alliance: Flashback ufundowany na Kickstarterze. - Jagged Alliance: Flashback zaliczył misję – zebrano fundusze na grę  - wiadomość - 2013-05-23
Jagged Alliance: Flashback ufundowany na Kickstarterze.

Jagged Alliance: Flashback wraca zwycięsko ze swojej pierwszej „bitwy” – zbiórki społecznościowej na Kickstarterze. Studio Full Control, które zainicjowało przedsięwzięcie, z powodzeniem zebrało 350 tysięcy dolarów na kilka godzin przed końcem akcji. To oznacza, że deweloper, pracujący obecnie nad grą Space Hulk, będzie mógł przypomnieć jedną z kultowych produkcji taktycznych. Jagged Alliance powróci w 2014 roku na komputerach PC i Mac.

Za 350 tysięcy dolarów studio Full Control zamierza „zresetować” dobrze znaną markę, oddając jej charakter i klimat. Dzięki temu dostaniemy podobną grę z walką rozgrywaną w systemie turowym. Flashback pozwoli wcielić się w szefa najemników z lat 80-tych XX wieku. Tym razem zadaniem będzie pozbycie się Rosjan z wyspy tropikalnej San Cristobal. Przygoda jest prequelem względem pierwszego Jagged Alliance, więc będzie zawierała sporo odniesień do kultowej gry.

Trzeba przyznać, że powodzenie Jagged Alliance: Flashback nie było sprawą pewną, bo docelową kwotę zebrano dopiero na kilka godzin przed końcem akcji. Z tego powodu, trudno oczekiwać, że uda się osiągnąć ponadprogramowe cele. Jeden z nich pozwoli autorom przygotować edytor map - wymaga to jednak zebrania 400 tysięcy dolarów. Prace nad Flashback ruszą kiedy Full Control sfinalizuje projekt Space Hulk. To jeszcze jedna stara marka, jaką chce przypomnieć studio.

Jagged Alliance to słynna seria gier taktycznych zapoczątkowana w 1994 roku przez studio Madlab Software oraz firmę Sir-tech Software. Produkcje z tego cyklu wyróżniają się otwartą rozgrywką i rozbudowanym systemem walki. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą najemników, których może werbować, szkolić i wysyłać do boju. W walce o kontrolę nad terytorium trzeba też dbać o bezpieczeństwo podbitych wcześniej sektorów. Seria doczekała się wielu kontynuacji – ostatnie z nich to Jagged Alliance: Back in Action i Jagged Alliance Online.

  1. Jagged Alliance: Flashback na Kickstarterze