Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 09:30

Space Hulk - pierwszy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się piętnastominutowy filmik stanowiący zapis rozgrywki z turowej strategii Space Hulk. To pierwsza okazja, aby zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

Pod koniec zeszłego roku studio Full Control zapowiedziało nową adaptację kultowej planszówki Space Hulk. W przeciwieństwie do poprzednich produkcji opartych na tej licencji, gra będzie turową strategią, opartą na lekko zmodyfikowanych zasadach stołowego pierwowzoru. Twórcy stawili się na targi GDC (Game Developers Conference) z grywalną wersją projektu. Dzięki temu możemy teraz obejrzeć piętnastominutowy zapis rozgrywki.

  1. Space Hulk – strona oficjalna gry

W Space Hulk obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem Kosmicznych Marines odzianych w potężne zbroje bojowe typu Terminator. Wysyłani oni są na misje do dryfujących w przestrzeni kosmicznej wraków wielkich krążowników. Wnętrza statków nie są jednak opuszczone, ponieważ objęły je w posiadanie mordercze genokrady.

W Space Hulka zagramy pod koniec roku. - Space Hulk - pierwszy zapis rozgrywki - wiadomość - 2013-03-29
W Space Hulka zagramy pod koniec roku.

Twórcy chcą połączyć efektowną prezentację wykorzystującą atrakcyjną trójwymiarową grafikę z klasycznymi planszówkowymi mechanizmami rozgrywki. Większość zasad zostanie przeniesiona ze stołowego pierwowzoru, ale pojawi się również kilka modyfikacji. Przede wszystkim mocno ograniczone zostanie pole widzenia postaci, co ma wprowadzić atmosferę niepewności. Space Hulk zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer, w ramach którego zmierzymy się z innymi ludźmi lub połączymy z nimi siły przeciwko sztucznej inteligencji.

Space Hulk powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych opartych na systemie iOS. Edycja komputerowa jest główną wersją, a iPhone oraz iPad dostaną mocno uproszczoną pod względem graficznym konwersję.

Space Hulk - pierwszy zapis rozgrywki - ilustracja #2

Gra studia Full Control bez wątpienia przypadnie go gustu miłośnikom stołowego pierwowzoru. Nieco inne wrażenia mogą mieć fani poprzednich dwóch komputerowych adaptacji, które były taktycznymi strzelankami. Tej drugiej grupie warto polecić wypróbowanie modyfikacji DeathWing do gry Left 4 Dead 2.

Autorzy projektu nie tylko podmienili elementy graficzne, ale również głęboko zmodyfikowali mechanizmy rozgrywki, przez co jest ona znacznie wolniejsza i bardziej taktyczna niż w przypadku zombiakowej strzelanki studia Valve. Rezultat jest wyśmienity i mocno przypomina grę Space Hulk: Vengeance of the Blood Angels.