Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 19:30

autor: Ender

Jagged Alliance: Flashback – gra w wersji alfa, nowe informacje dotyczące premiery

Twórcy taktycznej gry Jagged Alliance: Flashback ogłosili, że znajduje się ona już w grywalnej wersji alfa. Zapowiedzieli równocześnie, że w tym kwartale produkcja pojawi się na Steamie w programie wczesnego dostępu. Ostateczna wersja tytułu powinna zadebiutować w sprzedaży pod koniec tego roku.

Twórcy zaprezentowali także nowe logo gry - Jagged Alliance: Flashback – gra w wersji alfa, nowe informacje dotyczące premiery - wiadomość - 2014-04-03
Twórcy zaprezentowali także nowe logo gry

Prawie rok temu informowaliśmy o pomyślnym zakończeniu zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, które przeznaczone miały być na produkcję gry Jagged Alliance: Flashback. Twórcy ze studia Full Control uzyskali wówczas około 350 tysięcy dolarów. Ich dzieło miało być restartem serii Jagged Alliance, który powraca do korzeni tego kultowego i niszowego cyklu. Dziś deweloperzy poinformowali, że tytuł, który znajduje się w produkcji od czerwca ubiegłego roku, wchodzi właśnie w fazę zamkniętych testów alfa. Dostęp do wczesnej wersji produkcji otrzymają osoby, które wsparły grę na Kickstarterze.

Fani Jagged Alliance, którzy przegapili zbiórkę, będą również mogli wkrótce pobawić się z alfą. Jeszcze w tym kwartale (okres kwiecień-czerwiec), studio Full Control ma zamiar udostępnić Jagged Alliance: Flashback na Steamie w programie wczesnego dostępu (Steam Early Access). Na razie nie znamy jeszcze konkretnej ceny tytułu w serwisie. Nie wiemy także czy gracze będą mogli liczyć na jakąś znaczącą zniżkę przy jej przedpremierowym zakupie. Pewne natomiast jest to, że twórcy mają zamiar wsłuchiwać się w opinie fanów i wprowadzać do rozgrywki zadowalające ich zmiany. Dodatkowe zyski, które pochodzić będą ze sprzedaży niedokończonego tytułu, zostaną przeznaczone na implementację nowych funkcji i opcji. Debiut ostatecznej wersji Jagged Alliance: Flashback planowany jest na koniec tego roku.

Jagged Alliance: Flashback pozwoli nam wcielić się w szefa grupy najemników, a jego akcja rozegra się pod koniec lat 80. XX wieku. Pole działań oddziału graczy to fikcyjna karaibska wyspa San Hermanos. Pierwszym zadaniem, przed jakim staniemy, jest uwolnienie z więzienia przywódcy rebeliantów, walczących z rządzącym wyspą dyktatorem. Turowy system walki w Flashback jest kompleksowy i wymagający. Podczas rozgrywki zarządzać będziemy najdrobniejszymi szczegółami związanymi z wyposażeniem oraz strategią działań najemników.

  1. Oficjalna strona internetowa Jagged Alliance: Flashback