Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 19:57

autor: Orbech

Diablo III: Reaper of Souls – w tydzień sprzedano 2,7 mln egzemplarzy

Studio Blizzard Entertainment w oficjalnej analizie sprzedaży detalicznej i dystrybucji cyfrowej ujawniło, że dodatek Reaper of Souls do gry Diablo III sprzedał się w nakładzie 2,7 mln egzemplarzy na komputery PC i Mac w pierwszym tygodniu od premiery.

Diablo III: Reaper of Souls sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. - Diablo III: Reaper of Souls – w tydzień sprzedano 2,7 mln egzemplarzy  - wiadomość - 2014-04-03
Diablo III: Reaper of Souls sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.
Diablo III: Reaper of Souls w skrócie:
  • to pierwszy dodatek do gry Diablo III,
  • rozszerzenie wprowadza do tytułu piąty akt, który kontynuuje fabułę z podstawki. Historia skupia się wokół Maltaela, Anioła Śmierci, który chce raz na zawsze zakończyć odwieczną walkę między Piekłem a Niebem,
  • dodatek wprowadza do rozgrywki szóstego bohatera, którym jest Krzyżowiec,
  • aby zagrać w rozszerzenie trzeba posiadać podstawową wersję Diablo III.

Studio Blizzard ma niewątpliwe powody do świętowania. Firma Blizzard ujawniła analizę sprzedaży detalicznej i dystrubucji cyfrowej, z której wynika, że Diablo III: Reaper of Souls sprzedał się w nakładzie 2,7 mln egzemplarzy na komputery osobiste i Mac w zaledwie tydzień od premiery. Poza tym, studio Blizzard poinformowało, że w dniu premiery rozszerzenie oglądano na żywo 2,4 mln razy w Twitch.tv, co świadczyło o ogromnym zainteresowaniu dodatkiem. Ujawniono również, że końcowego bossa pokonano już 1,5 mln razy. Liczba sprzedanych kopii Diablo III: Reaper of Souls na pewno zwiększy się znacząco w nadchodzącym czasie, gdy gra zadebiutuje min. w Rosji.

Na świecie sprzedano już 15 mln egzemplarzy Diablo III, co świadczy o sile marki i jest bardzo mocnym argumentem, że zapowiedź czwartej części cyklu to na pewno tylko kwestia czasu. W końcu Blizzard nie zrezygnuje z tak dochodowej serii. Jeżeli chodzi o Polskę, to dodatek Reaper of Souls stał się najchętniej kupowanym tytułem na PC w salonach Empik, w całej Polsce, pozbawiając Titanfall pozycji lidera.

Cykl Diablo to jedna z najpopularniejszych serii gier hack’n’slash w historii, którą tworzy studio Blizzard Entertainment. Diablo III zadebiutowało na PC w maju 2012 roku, a we wrześniu 2013 roku ukazały się wersje na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Obecnie deweloperzy pracują nad Diablo III: Ultimate Evil Edition, która zawierać będzie podstawkę Diablo III i dodatek Reaper of Souls. Diablo III: Ultimate Evil Edition pojawi się na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.