Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2014, 09:45

autor: Sarge

Diablo III - 15 milionów egzemplarzy sprzedanych do końca 2013 roku

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że gra Diablo III w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 sprzedała się do końca ubiegłego roku w łącznej liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy. Dane zostały ujawnione w raporcie finansowym koncernu za ostatni kwartał 2013 roku kalendarzowego.

Firma Activision Blizzard ujawniła w najnowszym raporcie finansowym, że gra Diablo III sprzedała się do końca ubiegłego roku w ponad 15 milionach egzemplarzy. Wynik został więc poprawiony o milion sztuk w stosunku do danych z listopada 2013 roku. Diablo III jest dostępne na PC od maja 2012 roku, a we wrześniu 2013 roku doczekaliśmy się premiery wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Podane statystyki dotyczą edycji na wszystkie trzy platformy sprzętowe - niestety, zabrakło konkretnych danych odnośnie każdej z nich. Warto jednak przypomnieć, że dokładnie rok temu informowano o 12 milionach sprzedanych kopii komputerowej wersji. Pewne jest zatem, że konsolowcy wykazali dużo mniejsze zainteresowanie dziełem Blizzarda.

Diablo III jest ogromnym sukcesem finansowym firmy Activision Blizzard - Diablo III do końca 2013 roku sprzedano w ponad 15 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2014-02-07
Diablo III jest ogromnym sukcesem finansowym firmy Activision Blizzard

Wyniki sprzedaży Diablo III z całą pewnością zostaną jeszcze poprawione. Dotychczas wydane edycje gry wciąż cieszą się zainteresowaniem nowych kupujących, a w tym roku Diablo III ukaże się także na PlayStation 4 (w wydaniu Ultimate Evil Edition, wzbogaconym o nadchodzące rozszerzenie). Dodatkowo ostatnio do sieci wypłynęły nowe plotki na temat możliwości pojawienia się popularnego hack’n’slasha na Xboksie One. Nie należy zapominać o tegorocznej premierze dodatku Diablo III: Reaper of Souls, który zapewne również przyczyni się do wzrostu zainteresowania podstawową wersją gry.

Diablo III to kolejna odsłona bodajże najbardziej popularnej serii hack’n’ slash. Produkcja firmy Blizzard Entertainment wprowadziła wiele nowości w mechanice rozgrywki w porównaniu do poprzednich części, co nie przypadło do gustu wszystkim fanom cyklu. Nie zmienia to jednak faktu, że gra nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy i jest na bieżąco usprawniana przez twórców, którzy wciąż wypuszczają do niej kolejne aktualizacje.