Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 10:49

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Rekordowa sprzedaż Diablo III – ponad 12 milionów kopii w 2012 roku

Ogromny sukces sprzedaży Diablo III, jednego z największych hitów zeszłego roku. Activision Blizzard ujawnił wyniki finansowe za czwarty kwartał oraz cały rok 2012.

Ponad 12 milionów kopii Diablo III trafiło do graczy na całym świecie. - Rekordowa sprzedaż Diablo III – ponad 12 milionów kopii w 2012 roku - wiadomość - 2013-02-08
Ponad 12 milionów kopii Diablo III trafiło do graczy na całym świecie.

Activision Blizzard, korporacja odpowiedzialna za grę Diablo III, jeden z najgorętszych tytułów zeszłego roku, opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał 2012 roku i cały rok 2012. Jedną z najważniejszych informacji, jakie można odnaleźć w raporcie, jest wieść o ogromnej wręcz popularności Diablo III – na całym świecie sprzedanych zostało ponad 12 milionów kopii tej gry. Wynik ten uczynił najnowszą część kultowej dla wielu graczy serii najlepiej sprzedającą się grą na PC w sprzedaży detalicznej.

Najważniejsze liczby z raportu przedstawiającego zeszłoroczne wyniki finansowe Activision Blizzard to rekordowe w historii firmy 1,1 miliarda dolarów zysku i 4,86 miliarda dolarów przychodu netto. Także sam czwarty kwartał (czyli okres od 1 października do 31 grudnia 2012) przyniósł gigantowi dobre wyniki – 1,77 miliarda dolarów przychodu i zysk 354 milionów dolarów. Duży wkład w sukces Activision Blizzard miała cyfrowa dystrybucja, która zapewniła w 2012 roku 1,6 miliarda dolarów przychodu, co stanowi 32% całości.

Diablo III pojawił się na rynku 15 maja 2012 roku, równocześnie z premierą światową gra ukazała się także w Polsce, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Dystrybutorem tego hack’n’slasha w naszym kraju jest firma CD Projekt. Popularność Diablo III nad Wisłą również jest spora – tytuł został uhonorowany m.in. Bestsellerem Empiku 2012.

Rekordowa sprzedaż Diablo III – ponad 12 milionów kopii w 2012 roku - ilustracja #2Diablo III to najnowsza część znanej serii hack’n’slashów, której pierwsza część powstała w 1996 roku. Producentem gry jest studio Blizzard Entertainment, znane również z takich marek, jak World of Warcraft czy StarCraft. Akcja Diablo III rozgrywa się w świecie zwanym Sanktuarium, a zadaniem gracza jest pokonanie tytułowego demona. Aby tego dokonać, należy wybrać jedną spośród dostępnych postaci i pokonać setki przeciwników, którzy stają na naszej drodze w kampanii dla jednego gracza. Oprócz tego gra oferuje multiplayer, w którym można bawić się w kooperacji. W nadchodzącym patchu 1.0.7 ma zostać dodany tryb PvP.