Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 11:35

autor: Sarge

Bestsellery Empiku 2012 - Diablo III oraz FIFA 13 liderami wśród gier wideo

Diablo III to najczęściej kupowana gra pecetowa 2012 roku w salonach Empik oraz na stronie internetowej empik.com. Z kolei FIFA 13 wygrała w analogicznym zestawieniu produkcji konsolowych. Poznaliśmy te informacje za sprawą ogłoszenia wyników plebiscytu Bestsellery Empiku 2012.

Ogłoszono wyniki plebiscytu Bestsellery Empiku 2012, w którym o końcowych rozstrzygnięciach decydują klienci Empiku. Nagrody przyznano w wielu różnych kategoriach, a wśród gier wideo wygrały dwie produkcje – Diablo III oraz FIFA 13.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie wyników sprzedaży w 190 salonach Empiku w całej Polsce oraz w sklepie internetowym empik.com. W ciągu całego roku na zakupy w tych miejscach zdecydowało się 30 milionów klientów. Najlepiej sprzedającą się grą pecetową w Empiku w zeszłym roku było Diablo III. Z kolei na konsolach największą popularnością cieszyła się FIFA 13. Konkretnych wyników sprzedaży nie podano.

Bestsellery Empiku 2012 - Diablo III oraz FIFA 13 liderami wśród gier wideo - ilustracja #1

Nagrody Bestsellerów Empiku 2012 przyznano także w wielu innych kategoriach. Nagrodzono więc najchętniej kupowane książki (m.in. Houston, mamy problem, Igrzyska Śmierci) muzykę (m.in. płyty Myśliwiecka, 21), filmy (Listy do M., Saga Zmierzch: Przed Świtem część 1, Merida Waleczna), czy też prasę (Newsweek Polska i Twój Styl). Przyznano również nagrodę specjalną dla National Geographic Polska oraz wyróżniono film Jesteś Bogiem w kategorii Wydarzenie Roku 2012.

Wszelkie szczegóły na temat plebiscytu oraz listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach znajdziecie pod poniższym linkiem, na oficjalnej stronie internetowej empik.com.