Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 12:20

autor: Sarge

SEGA, Ubisoft i Koch Media najbliżej zakupu studiów należących do THQ?

Twórcy serii Warhammer 40,000 w rękach firmy Sega, studio Volition (Saints Row, Red Faction) należące do spółki Koch Media i gra South Park: The Stick of Truth własnością koncernu Ubisoft - czy taki scenariusz ma szanse się ziścić? Według źródeł serwisu Eurogamer jest na to duża szansa, a dzisiaj przed wieczorem być może poznamy oficjalne informacje w tej sprawie.

Serwis Eurogamer donosi o potencjalnych nabywcach studiów deweloperskich należących jeszcze do firmy THQ. Pod koniec ubiegłego roku koncern ogłosił bankructwo i ma zostać rozprzedany na części.

Wczoraj rozpoczęła się aukcja, w której poszczególne studia miały zostać wykupione. Anonimowe źródła serwisu Eurogamer, „zaznajomione ze sprawą”, donoszą o aktualnym przebiegu licytacji. Dzięki temu dowiedzieliśmy się na przykład, że zakupem zespołu Relic Entertainment (serie Company of Heroes, Warhammer 40,000) najbardziej zainteresowana jest firma SEGA.

Firma THQ lada chwila pożegna się ze swoimi studiami deweloperskimi - SEGA, Ubisoft i Koch Media najbliżej zakupu studiów należących do THQ? - wiadomość - 2013-01-23
Firma THQ lada chwila pożegna się ze swoimi studiami deweloperskimi

Z kolei francuski koncern Ubisoft (wcześniej uznawany za najpoważniejszego kandydata do przejęcia wszystkich aktywów THQ) ma być najbliżej przejęcia gry South Park: The Stick of Truth, nad którą pracuje studio Obsidian Entertainment. Tymczasem za wykupienie zespołu Volition (serie Saints Row, Red Faction) najwięcej zapłaciłaby spółka Koch Media, do której należy wydawca Deep Silver (Dead Island, seria Risen).

Do powyższych doniesień należy podchodzić z dystansem i traktować je w kategorii plotki. Być może jeszcze dzisiaj doczekamy się oficjalnych informacji w tej sprawie, bo ostateczni kupcy poszczególnych studiów deweloperskich mają być znani o godzinie 18:00. Czekamy z niecierpliwością, bo od tego zależy dalszy los znanych i szanowanych serii gier.