Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 grudnia 2012, 14:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Firma Ubisoft negocjuje przejęcie koncernu THQ?

Serwis MCV powołując się na anonimowe źródła informuje, że firma Ubisoft jest w trakcie negocjacji dotyczących przejęcia wszystkich studiów i marek należących do koncernu THQ. Francuski wydawca już w listopadzie wyrażał takie zainteresowanie.

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że firma THQ zgłosiła wniosek o bankructwo na skutek fatalnej sytuacji finansowej. Nie trzeba było długo czekać, by pojawił się pierwszy chętny kupiec. Mowa o firmie Ubisoft, która już w zeszłym miesiącu wyrażała chęć przejęcia pewnych marek należących do THQ.

O rzekomym zainteresowaniu firmy Ubisoft akcjami THQ poinformował serwis MCV, który powołuje się w tym przypadku na swoje anonimowe źródła. Podobno francuski wydawca jest już w trakcie negocjacji z amerykańskim koncernem. Prawdopodobnie bierze w nich udział także firma Clearlake Capital Group, która ma szanse przejąć zasoby należące do THQ za 60 milionów dolarów, o ile nikt nie przebije tej kwoty.

Firma Ubisoft negocjuje przejęcie koncernu THQ? - ilustracja #1

Mówi się również o tym, że przedstawiciele Ubisoftu nie spieszą się z wykonaniem ostatecznego ruchu. Chcą grać na czas, by przyparta do muru firma THQ była gotowa sprzedać swoje akcje po możliwie jak najniższej cenie. Serwis MCV przypomina, że podobną strategię zastosował cztery lata temu koncern Warner Bros. przy wykupywaniu firmy Midway.

Jeśli doszłoby do transakcji, to firma Ubisoft mogłaby przejąć pięć studiów deweloperskich oraz pozyskać prawa do takich marek jak Saints Row, Darksiders, Company of Heroes, Red Faction, Homefront. Nie należy również zapominać o grach bazujących na uniwersum Warhammer 40,000 oraz produkcjach sportowych z serii WWE.

Firma THQ od kilku miesięcy odnotowuje regularne straty i niedawne zgłoszenie wniosku o bankructwo nie powinno dziwić graczy śledzących rynek. Co ciekawe, wydawca wciąż zapewnia, że ten krok pozwoli jedynie zabezpieczyć przyszłość finansową THQ, a o losy zapowiedzianych wcześniej gier nie powinniśmy się martwić. Wszystkie studia i marki należące do THQ trafią do firmy inwestycyjnej Clearlake Capital Group za 60 milionów dolarów, chyba że znajdą się inni chętni kupcy, którzy zaoferują większą kwotę. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się w tej chwili Ubisoft.