Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 09:14

THQ opóźnienia premiery Company of Heroes 2, Metro: Last Light i South Park: The Stick of Truth

THQ to najnowszy wydawca, który opublikował swoje wyniki finansowe. Firma ogłosiła też opóźnienia premier Company of Heroes 2, Metro: Last Light i South Park: The Stick of Truth oraz poinformowała o wynikach Darksiders II i Saints Row: The Third.

THQ pokłada olbrzymie nadzieje w grze South Park: The Stick of Truth.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni wielu wydawców opublikowało swoje raporty finansowe. Teraz dołączyła do nich firma THQ. Od 1 lipca do 30 września wypracowała przychód w wysokości 107 milionów dolarów, czyli sporo mniej niż 146 mln z analogicznego okresu w roku ubiegłym. Niestety, nie udało się wykazać zysków i zamiast tego zanotowano stratę wielkości 21,1 mln dolarów, co i tak jednak jest znacznie lepszym wynikiem niż 92,4 mln strat z tych samych trzech miesięcy w roku 2011.

Niestety, zmniejszenie strat było jedyną pozytywną wiadomością. Szefostwo THQ nie podało nawet planowanych rezultatów finansowych na nadchodzące kwartały. Odmówiono również odpowiedzi na jakiekolwiek pytania analityków. Firma szuka obecnie sposobów na pozyskanie dodatkowego kapitału i dopóki nie zrealizuje swoich planów w tej kwestii zamierza ograniczyć do minimum udzielanie informacji na temat swojej kondycji.

Opóźnienia Company of Heroes 2, Metro: Last Light i South Park: The Stick of Truth

Na Company of Heroes 2 poczekamy trochę dłużej.

Kolejnym powodem do pesymizmu stało się ogłoszenie opóźnienia premier nadchodzących przebojów THQ. Company of Heroes 2 i Metro: Last Light zaliczą niewielkie poślizgi i ukażą się w marcu przyszłego roku. Znacznie dłużej poczekamy na tworzone w studiu Obsidian Entertainment humorystyczne RPG South Park: The Stick of Truth. Gra miała ukazać się 5 marca 2013 roku, ale wiemy już, że tak się nie stanie. Zamiast tego wypuszczona zostanie w maju.

Z komentarzy szefostwa wydawcy wynika, że South Park: The Stick of Truth stało się dla firmy absolutnym priorytetem, gdyż analizy pokazują, że jest to tytuł o największym potencjale sprzedaży. THQ znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej i dlatego wszystkie duże projekty muszą odnieść spory sukces finansowy. Na pochwałę zasługuje więc decyzja o zapewnieniu deweloperom większej ilości czasu na odpowiednie dopracowanie kodu.

Wyniki Darksiders II i Saints Row: The Third

Darksiders II nie spełniło oczekiwań wydawcy.

Według zarządzającego firmą Jason Rubina obecnie jedynie absolutne majstersztyki mają szanse przynieść odpowiednio duże zyski, podczas gdy gry jedynie „bardzo dobre” często zawodzą nadzieje związane z ich wynikami sprzedaży. Jako przykład podano Darksiders II, którego 1,4 mln egzemplarzy powędrowało już na półki sklepowe. Stwierdzono, że taka liczba jest sporym rozczarowaniem i THQ liczyło na znacznie więcej. Rubin podkreślił, że został prezesem zbyt późno, by wpłynąć na cykl produkcyjny tej gry, ale stanowi ona dla niego wartościową lekcję na przyszłość.

Natomiast wielkim sukcesem okazało się Saints Row: The Third. Na półki sklepowe trafiło już ponad 5 mln egzemplarzy gry.

  1. THQ - oficjalna strona wydawcy
  2. Raport finansowy THQ