Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 09:21

autor: Aver

Światowa premiera gry Halo 4

Dziś ma miejsce debiut kolejnej odsłony przygód Master Chiefa na konsolę Xbox 360. Za jej stworzenie odpowiada studio 343 Industries. Tytuł zdążył już zebrać bardzo pozytywne recenzje i rozegrano w niego pierwszy większy turniej. W Polsce Halo 4 pojawi się w trzech wydaniach w rodzimej wersji językowej.

Dziś ma miejsce światowa premiera Halo 4 - 2012-11-06
Dziś ma miejsce światowa premiera Halo 4
HALO 4 W DNIU PREMIERY
  • Dziś ma miejsce światowa premiera gry Halo 4;
  • W Polsce tytuł jest dostępny w rodzimej wersji językowej;
  • W Warszawie o godz. 18:00 odbędzie się specjalny pokaz gry;
  • W dniach 2-4 listopada Halo 4 zadebiutowało na turnieju MLG Dallas;
  • Średnia ocen w serwisie Metacritic: 87/100;
  • Do 14:00 można wziąć udział w konkursie GRY-OnLine z okazji premiery gry.

Master Chief powrócił. Już dziś miłośnicy serii Halo na całym świecie (z wyjątkiem Japonii) wcielą się w cybernetycznego superżołnierza, będącego głównym bohaterem gry Halo 4 studia 343 Industries na konsolę Xbox 360.

Dzięki staraniom firmy Microsoft Polska, nowa odsłona serii futurystycznych strzelanek debiutuje w naszym kraju w pełnej rodzimej wersji językowej, a jej premierze będzie towarzyszyć specjalny pokaz przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, a dla pierwszych 200 szcześliwców przewidziano darmowy abonament Xbox Live Gold. W naszym kraju gra jest dostępna w trzech wersjach: polskiej, standardowej angielskiej (w sugerowanej cenie detalicznej 229,99 zł) oraz w edycji limitowanej (319,90 zł).

Co ciekawe, wiele osób od dobrych kilku dni zagrywa się w Halo 4, a gra zaliczyła już debiut na większym turnieju. Miał on miejsce podczas jesiennych zmagań w zawodach Major League Gaming, które odbyły się w Dallas w miniony weekend.

Screen z trybu Spartan Ops - 2012-11-06
Screen z trybu Spartan Ops

Przed odpaleniem najnowszej odsłony przygód Master Chiefa, polecamy zapoznać się z pięcioodcinkowym miniserialem Halo 4: Forward Unto Dawn, który od pięciu tygodni wyznaczał zbliżający się termin premiery gry studia 343 Industries. Jego akcja ma miejsce 20 lat przed wydarzeniami z Halo 4 i opowiada o przygodach rekruta Thomasa Lasky’ego. Piąty, ostatni odcinek pojawił się w sieci cztery dni temu. Każdy epizod ma około 15 minut, a cała seria w rozszerzonej, 90-minutowej wersji znajduje się w limitowanej edycji gry.

Światowa premiera gry Halo 4 - ilustracja #3Halo 4 to kolejna odsłona cyklu futurystycznych strzelanek, tworzonych głównie na konsolę Xbox 360. Serię zapoczątkowało studio Bungie, a jej pierwsza część – Halo: Combat Evolved – ukazała się w 2001 roku. Opowiada o zmaganiach ludzkości z teokratycznym sojuszem obcych, znanym jako Przymierze. Czci on starożytną rasę, która zbudowała olbrzymie struktury, od jakich wywodzi się nazwa serii. Dotychczas pojawiło się w niej osiem gier, w tym strategia czasu rzeczywistego Halo Wars.

Wszystko wskazuje na to, że produkcja studia 343 Industries podtrzyma dobrą passę serii Halo, która od czasów premiery pierwszej części w 2001 roku sprzedała się w 46 milionach egzemplarzy. Tytuł przypadł do gustu krytykom na całym świecie, w tym naszemu recenzentowi, co przełożyło się na średnią ocen w serwisie Metacritic rzędu 87 na 100 punktów. Choć wszystko zależy od osobistych gustów graczy, trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik.

Na zakończenie warto wspomnieć, że dziś do godz. 14:00 możecie wziąć udział w konkursie z okazji premiery Halo 4. Wszystkie szczegóły i pytania konkursowe znajdziecie we wczorajszej wiadomości na ten temat.