Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2012, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Borderlands 2, TimeSplitters HD Collection) 14/11/12

Dziś piszemy m.in. o łatce do pecetowej wersji Borderlands 2, możliwości wydania zestawu TimeSplitters HD Collection, a także nowych sterownikach Catalyst do kart graficznych firmy AMD. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Super Meat Boy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Super Meat Boy. Dzieło studia Team Meat możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje 2,79 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni

Wybrane egzemplarze gry LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni (wygląda na to, że tylko w wersji na Xboksa 360) sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, zawierają napis na płycie informujący, że na krążku znajduje się jedynie demo nowej produkcji. Firma Warner Bros. Interactive przyznała się do błędu, zapewniając jednocześnie, że dotyczy to tylko niewielkiej części ogólnego nakładu, a na nośniku tak naprawdę znajduje się pełna wersja gry. Osoby, które natrafiły na „wadliwy” egzemplarz mogą jednak skontaktować się z pomocą techniczną, by wymienić płytę na właściwą. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni zadebiutuje w Polsce 23 listopada na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii, PlayStation Vita, 3DS-ie oraz DS-ie.

Borderlands 2

Studio Gearbox Software udostępniło wczoraj łatkę 1.2.0 do pecetowej wersji gry Borderlands 2. Twórcy skupili się przede wszystkim na poprawkach wykrytych błędów, a pełną listę wprowadzonych zmian znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej dewelopera. Patch ściągnie się automatycznie przy próbie uruchomienia gry za pośrednictwem Steama.

Borderlands 2 - Wieści ze świata (Borderlands 2, TimeSplitters HD Collection) 13/11/12 - wiadomość - 2012-11-14
Borderlands 2

AMD Catalyst

Firma AMD udostępniła najnowsze sterowniki do swoich kart graficznych. Catalyst 12.11 w wersji beta usprawnia m.in. wydajność wczoraj wydanej gry Call of Duty: Black Ops II, a także wielu innych produkcji wymienionych na liście zmian – tam znajdziecie też inne szczegóły. Sterowniki można ściągnąć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej producenta.

TimeSplitters HD Collection

Cevat Yerli (prezes studia Crytek) powiedział w wywiadzie dla serwisu Game Informer, że niemiecki deweloper chętnie zająłby się stworzeniem zestawu TimeSplitters HD Collection, zawierającego trzy części pierwszoosobowych strzelanin TimeSplitters. Wszystko zależy jednak zainteresowania ludzi. Yerli przyznał, że studio byłoby odpowiednio zmotywowane do podjęcia się takiego zadania, gdyby petycja na temat stosownej kolekcji HD okazała się sukcesem. Na razie podpisało ją nieco ponad 31 tysięcy osób, ale celem jest zebranie 300 tysięcy chętnych na odświeżenie kilkuletnich produkcji. Powinniście więc wziąć udział w akcji, jeśli zależy Wam na wydaniu TimeSplitters HD Collection.

Xbox 360

Larry „Major Nelson” Hryb napisał na Twitterze, że firma Microsoft rozdaje specjalne wydania konsoli Xbox 360 z okazji mijającego w tym miesiącu dziesięciolecia usługi Xbox Live. Widoczny na zdjęciu sprzęt mają otrzymać osoby z najdłuższym stażem na Xbox Live. Nie sprecyzowano jednak, czy promocja dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych. Jeszcze w tym tygodniu powinny zostać ujawnione szczegóły konkursów, w których będzie można wygrać specjalną edycję Xboksa 360.

Specjalna edycja Xboksa 360 z okazji dziesięciolecia usługi Xbox Live - Wieści ze świata (Borderlands 2, TimeSplitters HD Collection) 13/11/12 - wiadomość - 2012-11-14
Specjalna edycja Xboksa 360 z okazji dziesięciolecia usługi Xbox Live

Ubisoft / THQ

Yves Guillemot (prezes firmy Ubisoft) powiedział w wywiadzie dla serwisu GI International, że Ubisoft „jest zainteresowany dobrymi markami”, mając tutaj na myśli serie gier wydawanych przez koncern THQ. Guillemot stwierdził, że jest otwarty na dyskusje w sprawie przejęcia pewnych marek amerykańskiej firmy, jednak nie zdradził żadnych konkretów. Tematem rozmowy była m.in. nienajlepsza sytuacja finansowa THQ, o której pisaliśmy kilka dni temu. Po ujawnieniu wyników finansowych za poprzedni kwartał, amerykański wydawca nabrał wody w usta i nie udzieli żadnych informacji, dopóki nie znajdzie sposobu na pozyskanie dodatkowego kapitału. Jest więc całkiem możliwe, że firma będzie zmuszona sprzedać prawa do niektórych marek – zainteresowanie tym faktem najwyraźniej wykazał Ubisoft.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: