Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Gate (PC)

Dungeon Gate PC

Dungeon Gate jest rozgrywającą się w świecie fantasy produkcją RPG stworzoną przez kanadyjskie studio Wild Games Studio. Wcielamy się w niej w młodego bohatera imieniem Dysan, którego zadaniem jest wyzwolenie swojego ludu z niewoli złego czarnoksiężnika.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

PC Windows
Okładka Dungeon Gate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Gate jest rozgrywającą się w świecie fantasy produkcją RPG stworzoną przez kanadyjskie studio Wild Games Studio, które do tej pory tworzyło tytuły na urządzenia korzystające z systemu Android.

Akcja gry Dungeon Gate rozgrywa się w zdewastowanym przez hordę smoków świecie o nazwie Barrilian. Fabuła produkcji rozpoczyna się w spalonej i zniszczonej wiosce, gdzie spośród wszystkich mieszkańców przy życiu pozostało jedynie dwoje dzieci. Jedno z nich zostało zabrane przez smoki, natomiast drugie przygarnął tajemniczy czarodziej. W dwadzieścia lat od tego wydarzenia tyran, posiadający kontrolę nad legendarnymi jaszczurami, zniewala mieszkańców Barrilianu i zmusza ich do wydobywania spod ziemi niezwykłych kamieni zwiększających jego moc magiczną. Gracz wciela się w młodego bohatera o imieniu Dysan, którego zadaniem jest wyzwolenie mieszkańców fantastycznego świata spod jarzma nałożonego przez okrutnego czarnoksiężnika.

Główna moc bohatera, której opanowanie jest konieczne do przejścia gry, to pozyskiwanie DNA napotkanych stworzeń, co z kolei pozwala na przybranie ich postaci. Mechanizm ten pomaga nie tylko w walce, ale także pozwala na rozwiązywanie zagadek czy omijanie przeszkód terenowych. Gracz może przybrać formę jednego z ponad 60 występujących w grze przeciwników, aby np. bezpiecznie przejść przez środek grupy potworów. Oprócz tego przyjęcie powierzchowności wroga umożliwia korzystanie z jego specjalnych umiejętności, mocy magicznych czy specyficznej broni tak długo, jak pozwala na to energia protagonisty. Oprócz tego można także wcielać się w postaci niezależne i takie stworzenia jak np. króliki – ich nieduży rozmiar umożliwia przekradnięcie się pomiędzy wrogami bez zwracania na siebie uwagi.

W przeciwieństwie do innych gier RPG, gracze nie trenują umiejętności bohatera związanych z jego klasą lub profesją, lecz szkolą specjalne możliwości postaci, których formę przybiera Dysan.

Grafika produkcji nie należy do najbardziej realistycznych i z pewnością w Dungeon Gate mogą grać nie tylko posiadacze najnowszych kart graficznych. Animacje postaci z kolei są proste i nieco nienaturalne.

Dungeon Gate posiada duży, w pełni otwarty świat oraz dużą liczbę zakończeń, uzależnionych od decyzji podejmowanych przez gracza w trakcie zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeon Gate

Wymagania wiekowe Dungeon Gate

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dungeon Gate

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7
Twórcy Dungeon Gate szukają nowego wydawcy
Twórcy Dungeon Gate szukają nowego wydawcy

wiadomość25 sierpnia 2012

Kanadyjskie studio Wild Games poinformowało o rozwiązaniu umowy z firmą Mamba Games, która miała być wydawcą gry Dungeon Gate. Stało się to na trzy tygodnie przed planowaną premierą, co stawia twórców w niezwykle trudnej sytuacji.