Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2012, 14:34

autor: Olek

Twórcy Dungeon Gate szukają nowego wydawcy

Kanadyjskie studio Wild Games poinformowało o rozwiązaniu umowy z firmą Mamba Games, która miała być wydawcą gry Dungeon Gate. Stało się to na trzy tygodnie przed planowaną premierą, co stawia twórców w niezwykle trudnej sytuacji.

Twórcy Dungeon Gate szukają nowego wydawcy - ilustracja #1
Na trzy tygodnie przed premierą gry Dungeon Gate twórcy zdecydowali się rozwiązać umowę z wydawcą.
Dungeon Gate
  1. producent: Wild Games Studio
  2. wydawca: Mamba Games
  3. gatunek: action-RPG
  4. termin premiery: 14 września 2012 r.
  5. platformy sprzętowe: PC, Mac

Drogi Wild Games Studio i Mamba Games rozeszły się w mało przyjaznej atmosferze. Jak wynika z oficjalnej notki prasowej, umowa została rozwiązana ponieważ wydawca nie podjął żadnych kroków związanych z wprowadzeniem gry Dungeon Gate do sprzedaży. W tej sytuacji deweloperzy zdecydowali się poszukać innego partnera.

Kontrakt na wydanie Dungeon Gate podpisano w marcu bieżącego roku. Firma Mamba Games zobowiązała się zapewnić odpowiednie wsparcie marketingowe i zawrzeć umowy ze sprzedawcami. Zdaniem przedstawicieli Wild Games Studio nic takiego nie miało jednak miejsca, chociaż do zaplanowanej na 14 września premiery pozostało już bardzo niewiele czasu.

Efektem całego zamieszania jest to, że w tej chwili grę zamówić można praktycznie tylko w dystrybucji cyfrowej prowadzonej przez producenta. Co więcej, nawet jeśli studiu uda się na szybko znaleźć nowego wydawcę, to raczej mało prawdopodobne, by zdołał on w tak krótkim terminie uruchomić sprzedaż.

Nie wiadomo też, w jakim stopniu kłopoty związane z wydaniem Dungeon Gate wpłyną na realizację innych projektów ekipy Wild Games. Dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem platformy crowd-fundingowej indiegogo kanadyjskie studio rozpoczęło prace nad Day one: Garry’s Incident. Według wstępnych założeń, pierwszy epizod gry powinien ukazać się w październiku.

Twórcy Dungeon Gate szukają nowego wydawcy - ilustracja #2Dungeon Gate to gra z gatunku action-RPG, której akcja osadzona została w realiach fantasy. Protagonista – młodzieniec imieniem Dysan próbuje wyzwolić mieszkańców fantastycznego świata Barrilian spod jarzma okrutnego czarnoksiężnika. Produkcja wyróżnia się ciekawym pomysłem możliwości transformacji głównego bohatera w napotykane postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dungeon Gate
  2. Oficjalna strona internetowa studia Wild Games Studio