Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2012, 15:05

Project Giana – demo kickstarterowej platformówki

Zespół ze studia Black Forest Games udostepnił graczom demo wczesnej wersji platformówki Project Giana. Jeszcze przez kilka dni, w serwisie Kickstarter, deweloper będzie zbierał fundusze na dokończenie tytułu.

Twórcom nadal brakuje ok. 40 tysięcy dolarów do szczęśliwego zakończenia zbiórki na Kickstarterze

Na początku miesiąca poinformowaliśmy o rozpoczęciu kickstarterowej zbiórki pieniędzy na dokończenie produkcji Project Giana, platformówki opartej na grze Giana Sisters z lat 80. Deweloperem tytułu jest studio Black Forest Games, zrzeszające byłych pracowników Spellbound Entertainment (Arcania: Gothic 4, Robin Hood: Legenda Sherwood, Desperados: Wanted Dead Or Alive). Do zamknięcia akcji został już mniej niż tydzień, a twórcom nadal nie udało się zebrać minimalnej sumy 150 tysięcy dolarów, niezbędnej do odtrąbienia sukcesu. Aby zachęcić potencjalnych zainteresowanych graczy, Black Forest udostępnioł pierwsze demo produkcji, które możemy ściągnąć w tym miejscu. Zastrzega przy tym, że demonstracja jest oparta na bardzo wczesnej wersji Project Giana. Możemy więc zetknąć się z bugami oraz problemami związanymi z kompatybilnością i wydajnością.

Project Giana to platformówka, w której przemierzać będziemy niebezpieczną krainę koszmarów. W trakcie rozgrywki wcielimy się w dziewczynę o imieniu Giana. Ważnym elementem rozgrywki jest dwoistość świata oraz samej bohaterki. W każdej chwili możemy płynnie zmienić kolorowe otoczenie w jego ponury odpowiednik. Dla punkowej Giany prawdziwym koszmarem jest cukierkowo-bajkowy krajobraz. W przypadku grzecznej wersji bohaterki jest wręcz przeciwnie. Na życzenie graczy transformacji ulega nie tylko styl graficzny, ale i kształt poziomów oraz umiejętności Giany. Według planów dewelopera, tytuł pojawi się na komputerach PC, a w przyszłości także na Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Project Giana na Kickstarterze