Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2012, 11:26

autor: luckie

Project Giana – platformer z pomysłem na Kickstarterze

Twórcy Project Giana proszą o pomoc na Kickstarterze. Za grę odpowiedzialne jest Black Forest Studio składające się z byłych członków ekipy Spellbound Entertainment. Sprawdźcie, czy zainteresuje Was ten platformer z ciekawym pomysłem na rozgrywkę.

Project Giana – platformer z pomysłem na Kickstarterze - ilustracja #1
Project Giana

Ludzie z Black Forest Games, studia zrzeszającego byłych członków Spellbound Entertainment (twórców m.in. Arcania: Gothic 4, Robin Hood: Legenda Sherwood i Desperados: Wanted Dead Or Alive), poprosili na Kickstarterze o wsparcie finansowe dla swojego nowego projektu – Project Giana. Jest on duchowym spadkobiercą The Great Giana Sisters, wzorującej się na Super Mario Bros platformówki wydanej po raz pierwszy w 1987 roku przez Armina Gesserta, założyciela Spellbound Studio. Po 25 latach od premiery oryginału ludzie z Black Forest Games próbują wskrzesić tą zapomnianą już nieco platformówkę.

W grze wcielamy się w Gianę, dziewczynkę podróżującą przez krainę snów. Ciekawym elementem jest dwoistość natury świata gry, jak i samej bohaterki. W każdej chwili da się płynnie zmienić kolorowe otoczenie w jego koszmarny odpowiednik. Z tym, że dla Giany prawdziwym koszmarem jest cukierkowy, grzeczny krajobraz – zmienia się ona wówczas w punkową buntowniczkę, której poczynaniom towarzyszą ostre metalowe riffy w wykonaniu zespołu Machine Supremacy. Z kolei w koszmarnej wersji świata nasza protagonistka staje się zagubioną dziewczynką, a muzyka jest bardziej stonowana i lekko niepokojąca. Transformacji ulega nie tylko styl graficzny, ale i kształt poziomów oraz umiejętności Giany. Pokonanie gry wymaga częstego modyfikowania krajobrazu, bowiem nie wszystkie miejsca są dostępne w danej wersji świata.

Gra zapowiada się naprawdę ciekawie i jest już bliska ukończenia. Jednak twórcy potrzebują wsparcia finansowego ze strony graczy. Do tej pory uzbierano już niemal 42 tysiace z potrzebnych 150 tysięcy dolarów. Projekt ma jesze 25 dni na osiągnięcie zaplanowanego celu. Jeśli spodobała się wam Giana, to twórcy będą bardzo wdzięczni za każdą pomoc. Dla bardziej hojnych przygotowano specjalne podarunki. Gra pojawi się w pierwszej kolejności na PC, a w późniejszym czasie również na PlayStation 3 i Xboksa 360. Jej premiera planowana jest na październik tego roku lub, jeśli twórcy zbiorą wystarczająco pieniędzy na dodatkowe prace, miesiąc później. Poniżej znajdziecie kilka grafik z Project Giana oraz zwiastun gry: