Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka The Great Giana Sisters (NDS)

Giana Sisters DS NDS

The Great Giana Sisters

Klasyczna gra platformowa w wersji na przenośną konsolę firmy Nintendo. Pierwowzór, znany pod tym samym tytułem, został wydany w 1987 roku.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka The Great Giana Sisters (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

3kwietnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Great Giana Sisters na konsolę Nintendo DS została stworzona przez firmy Spellbound Entertainment i Bitfield.

Tytuł jest przeróbką niezwykle popularnej klasycznej platformówki, wyprodukowanej przez firmę Time Warp Productions w 1987 roku i wydanej na ówczesną generację komputerów (Atari ST, Amiga, Amstrad CPC oraz Commodore 64). Twórcy oryginalnej produkcji tak mocno inspirowali się przygodami Super Mario Bros., jednej z kluczowych gier Nintendo w tamtym okresie, że sprawa zakończyła się w sądzie.

Produkcja jest typową przedstawicielką swojego gatunku. Wcielamy się więc w postać jednej z tytułowych sióstr, a naszym zadaniem jest przedostanie się przez kilkadziesiąt zróżnicowanych kolorystycznie poziomów, pełnych nie tylko wrogów, ale również pułapek i przeszkód. Do naszej dyspozycji otrzymujmy pewne dodatki, które możemy znaleźć po drodze i wykorzystać chociażby do eliminacji przeciwników.

W wersji na konsolę Nintendo DS gra otrzymała kilka poprawek. Najbardziej rzuca się w oczy oczywiście nieco podrasowana grafika, która jednak wciąż mocno bazuje na stylistyce pierwowzoru. Poprawiono także muzykę i dźwięki. Zaimplementowano również wykorzystanie mikrofonu oraz dotykowych ekranów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Giana Sisters DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Project Giana – platformer z pomysłem na Kickstarterze
Project Giana – platformer z pomysłem na Kickstarterze

wiadomość6 sierpnia 2012

Twórcy Project Giana proszą o pomoc na Kickstarterze. Za grę odpowiedzialne jest Black Forest Studio składające się z byłych członków ekipy Spellbound Entertainment. Sprawdźcie, czy zainteresuje Was ten platformer z ciekawym pomysłem na rozgrywkę.

Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność
Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność

wiadomość22 marca 2012

Niemiecki producent Spellbound Entertainment, znany z gry Arcania: Gothic 4, ogłosił niewypłacalność. Deweloper ma poważne problemy finansowe i musi szybko znaleźć nowe fundusze na dalszą działalność.