Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2012, 13:35

Przygodówka The Raven – pierwsze screeny oraz filmowy teaser

Nordic Games opublikowało pierwsze screeny oraz filmowy teaser klasycznej przygodówki „point and click”, zatytułowanej The Raven. Gra, której akcja rozgrywa się w Europie lat 60. opowiadać będzie o tajemniczym złodzieju kosztowności, ukrywającym się pod pseudonimem Raven, a także o próbującym ująć go na gorącym uczynku detektywie.

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach wydawniczych firmy Nordic Games. Jednym z tytułów, które w najbliższym czasie ukażą się dzięki temu producentowi, jest klasyczna przygodówka „point and click” The Raven. W sieci pojawiły się już pierwsze screeny z produkcji oraz filmowy teaser, który był po raz pierwszy zaprezentowany na targach gamescom.

Przypomnijmy, że The Raven stworzyło niemieckie studio KING Art Games, znane fanom gatunku dzięki grze Book of Unwritten Tales. Akcja tytułu rozgrywa się w Europie lat 60. ubiegłego wieku, a jego sensacyjno-kryminalny scenariusz opowiada o zamaskowanym złodzieju kosztowności, występującym pod pseudonimem Raven. Jedyne ślady jakie pozostawia po sobie ten nieuchwytny przestępca to krucze pióra podrzucane w miejscu popełnionych kradzieży. W czasie rozgrywki przyjdzie nam wcielić się nam nie tylko w Ravena, ale też śledzącego go detektywa, dzięki czemu poznamy całą historię z dwóch odmiennych punków widzenia. Gra powinna ukazać się w przyszłym roku na komputerach PC.

  1. Oficjalna strona The Raven