Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka The Raven: Legacy of a Master Thief (PC)

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei

The Raven: Legacy of a Master Thief

The Raven: Legacy of a Master Thief to klasyczna gra przygodowa typu point and click, stworzona przez niemieckie studio KING Art. W trakcie zabawy wcielamy się w tajemniczego włamywacza o pseudonimie Kruk oraz ścigającego go detektywa.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | elementy logiczne | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka The Raven: Legacy of a Master Thief (PC)

data premiery gry:

23lip2013

PC

5gru2013

X360

8sty2014

PS3

The Raven to klasyczna gra przygodowa typu point and click. Tytuł ukazał się po raz pierwszy na komputerach PC we wrześniu 2013 roku. Za produkcję tytułu odpowiada niemieckie studio KING Art. Zespół deweloperski znany jest przede wszystkim z dobrze przyjętej przez graczy przygodówki The Book of Unwritten Tales.

Akcja rozgrywa się w kilku miastach Europy w latach 60. XX wieku. Tytułowy Kruk jest tajemniczym włamywaczem, grasującym po miastach Starego Kontynentu i rabującym drogocenne przedmioty. Pozostawianie na miejscu kradzieży kruczych piór sprawiło, że zyskał sobie właśnie taki, a nie inny przydomek.

W trakcie zabawy wcielamy się zarówno w detektywa, którego celem jest złapanie przestępcy, jak i pomocnika Kruka. Fabuła tytułu związana jest z drogocennym szafirem noszącym nazwę Oko Sfinksa (Eye of the Sphinx) i jego podróżą ze Szwajcarii do Egiptu.

Grę podzielono ją na trzy epizody. Pierwszy z nich nosi podtytuł The Eye of the Sphinx i sterujemy w nim konstablem Antonem Jakobem Zellnerem, który podróżuje Orient Expressem do Wenecji. Pociąg jest pierwszą lokacją, jaką poznamy, druga to nabrzeże portowe, trzecia zaś - statek MS Lydia, płynący od Wenecji do Kairu. Zagadki z jakimi musimy sobie poradzić związane są głównie z prawidłowym używaniem przedmiotów. Ważnym aspektem gry są również rozmowy z postaciami niezależnymi. Pojawiają się także dwie mini-gry logiczne. Podczas rozgrywki można zdobyć kilkanaście Osiągnięć.

Rozdział drugi - Ancestry of Lies - rozgrywa się głównie w kairskim muzeum, gdzie Zellner ma okazję odkryć tożsamość Kruka. Od tego momentu następuje retrospekcja do podróży Orient Expressem przez Alpy, gdzie kierować będziemy prawą ręką włamywacza - młodym chłopakiem o imieniu Aldi. Większa część gry poświęcona konstablowi to prowadzenie dialogów i badanie przedmiotów, dopiero sterowanie Aldim wymaga czynności typowych dla klasycznych gier point-and-click.

Rozdział trzeci nosi podtytuł: A Murder of Ravens i osadzony jest na statku MS Lydia oraz w kairskim muzeum. Sterujemy tu nową postacią - Patricią - a także znanym z rozdziału drugiego Adilem. Jest to finałowa część cyklu i przynosi zaskakujące zakończenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei

Wymagania wiekowe The Raven: Legacy of a Master Thief

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (ESO, The Raven Remastered, AO Tennis, Shadowrun: Dragonfall) 10/01/2018
Wieści ze świata (ESO, The Raven Remastered, AO Tennis, Shadowrun: Dragonfall) 10/01/2018

wiadomość10 stycznia 2018

Dziś piszemy o zapowiedzi dużej aktualizacji i DLC Dragon Bones do MMO The Elder Scrolls Online, marcowej premierze remastera przygodówki The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei, wersji PC sportowego symulatora AO Tennis i odtworzeniu Shadowruna na SNES-a (1993) wewnątrz Shadowrun: Dragonfall. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowe The Humble Weekly Sale z przygodówkami – m.in. Deponia, The Book of Unwritten Tales, The Raven
Nowe The Humble Weekly Sale z przygodówkami – m.in. Deponia, The Book of Unwritten Tales, The Raven

wiadomość20 lutego 2014

Właśnie pojawiła się kolejna oferta ww ramach tygodniowej promocji The Humble Weekly Sale. W jej skład wchodzi w sumie 12 przygodówek, stworzonych przez studio The Adventure Company oraz zaprzyjaźnionych z nim deweloperów.

Przygodówka The Raven – pierwsze screeny oraz filmowy teaser
Przygodówka The Raven – pierwsze screeny oraz filmowy teaser

wiadomość25 sierpnia 2012

Nordic Games opublikowało pierwsze screeny oraz filmowy teaser klasycznej przygodówki „point and click”, zatytułowanej The Raven. Gra, której akcja rozgrywa się w Europie lat 60. opowiadać będzie o tajemniczym złodzieju kosztowności, ukrywającym się pod pseudonimem Raven, a także o próbującym ująć go na gorącym uczynku detektywie.

The Raven – nowa przygodówka od twórców The Book of Unwritten Tales
The Raven – nowa przygodówka od twórców The Book of Unwritten Tales

wiadomość12 sierpnia 2012

The Raven to nowa przygodówka twórców The Book of Unwritten Tales, czyli studia KING Art. Produkcja zostanie wydana przez firmę Nordic Games. Pierwszy pokaz odbędzie się na targach Gamescom.

Raven – nowa przygodówka od Nordic Games
Raven – nowa przygodówka od Nordic Games

wiadomość21 lipca 2012

Nordic Games ogłosiło, że na targach Gamescom zaprezentuje nową detektywistyczną przygodówkę zatytułowaną Raven. Firma potwierdziła, że w tym samym czasie pokaże również grę Painkiller Hell & Damnation.

PC
PS3
X360