Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka The Raven: Legacy of a Master Thief (PC)
OkładkaThe Raven: Legacy of a Master Thief (PC)

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei

The Raven: Legacy of a Master Thief

The Raven: Legacy of a Master Thief to klasyczna gra przygodowa typu point and click, stworzona przez niemieckie studio KING Art. W trakcie zabawy wcielamy się w tajemniczego włamywacza o pseudonimie Kruk oraz ścigającego go detektywa.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | elementy logiczne | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei Premiera

23lip2013

PC

5gru2013

X360

8sty2014

PS3

Gry podobne do The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei

Art of Murder: Karty Przeznaczenia

The Book of Unwritten Tales 2

The Book of Unwritten Tales

The Raven to klasyczna gra przygodowa typu point and click. Tytuł ukazał się po raz pierwszy na komputerach PC we wrześniu 2013 roku. Za produkcję tytułu odpowiada niemieckie studio KING Art. Zespół deweloperski znany jest przede wszystkim z dobrze przyjętej przez graczy przygodówki The Book of Unwritten Tales.

Akcja rozgrywa się w kilku miastach Europy w latach 60. XX wieku. Tytułowy Kruk jest tajemniczym włamywaczem, grasującym po miastach Starego Kontynentu i rabującym drogocenne przedmioty. Pozostawianie na miejscu kradzieży kruczych piór sprawiło, że zyskał sobie właśnie taki, a nie inny przydomek.

W trakcie zabawy wcielamy się zarówno w detektywa, którego celem jest złapanie przestępcy, jak i pomocnika Kruka. Fabuła tytułu związana jest z drogocennym szafirem noszącym nazwę Oko Sfinksa (Eye of the Sphinx) i jego podróżą ze Szwajcarii do Egiptu.

Grę podzielono ją na trzy epizody. Pierwszy z nich nosi podtytuł The Eye of the Sphinx i sterujemy w nim konstablem Antonem Jakobem Zellnerem, który podróżuje Orient Expressem do Wenecji. Pociąg jest pierwszą lokacją, jaką poznamy, druga to nabrzeże portowe, trzecia zaś - statek MS Lydia, płynący od Wenecji do Kairu. Zagadki z jakimi musimy sobie poradzić związane są głównie z prawidłowym używaniem przedmiotów. Ważnym aspektem gry są również rozmowy z postaciami niezależnymi. Pojawiają się także dwie mini-gry logiczne. Podczas rozgrywki można zdobyć kilkanaście Osiągnięć.

Rozdział drugi - Ancestry of Lies - rozgrywa się głównie w kairskim muzeum, gdzie Zellner ma okazję odkryć tożsamość Kruka. Od tego momentu następuje retrospekcja do podróży Orient Expressem przez Alpy, gdzie kierować będziemy prawą ręką włamywacza - młodym chłopakiem o imieniu Aldi. Większa część gry poświęcona konstablowi to prowadzenie dialogów i badanie przedmiotów, dopiero sterowanie Aldim wymaga czynności typowych dla klasycznych gier point-and-click.

Rozdział trzeci nosi podtytuł: A Murder of Ravens i osadzony jest na statku MS Lydia oraz w kairskim muzeum. Sterujemy tu nową postacią - Patricią - a także znanym z rozdziału drugiego Adilem. Jest to finałowa część cyklu i przynosi zaskakujące zakończenie.

Ostatnia modyfikacja 4 czerwca 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Wymagania wiekowe The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7
  • łącze internetowe
PC
PS3
X360