Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchWiiUPS4
Okładka Toki Tori 2+ (PC)
OkładkaToki Tori 2+ (PC)

Toki Tori 2+

Toki Tori 2

Toki Tori 2 to gra zręcznościowo-logiczna, w której podobnie jak w części pierwszej wcielamy się w uroczego kurczaczka.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Toki Tori 2+ Premiera

4kwi2013

WiiU

11lip2013

PC

23lut2016

PS4

23lut2018

Switch

producent: Two Tribes wydawca: Two Tribes Strona oficjalna

Gry podobne do Toki Tori 2+

Rayman Origins

Super Meat Boy

Braid

Toki Tori 2 to kontynuacja popularnej produkcji, łączącej w sobie elementy zręcznościówki i gry logicznej, w której wcielamy się w małego kurczaka. Wyrusza on w długą, niebezpieczną podróż, by uratować swoje młodsze rodzeństwo. Pierwsza odsłona tytułu trafiła na rynek jeszcze w 2001 roku na konsolę GameBoy, a w 2009 i 2010 roku pojawiły się edycje na komputery osobiste, Windows Mobile, iOS i Nintendo Wii.

Bohaterem gry jest niewinnie wyglądający kurczak - Toki Tori. Po raz kolejny musi on uratować swoje młodsze, jeszcze nie wyklute z jajek rodzeństwo, które na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności znalazło się z dala od rodzinnego gniazda. Odpowiedzialny brat wyrusza więc w długą, pełną nieszablonowych wyzwań i przeciwieństw wyprawę.

Podobnie jak poprzedniczka, Toki Tori 2 jest dwuwymiarową platformówką, z naciskiem położonym na rozwiązywanie łamigłówek i kreatywne myślenie. Na początku każdego poziomu dostajemy do dyspozycji zestaw przydatnych narzędzi, których poprawne wykorzystanie pozwoli nam bezpiecznie pokonać etap. Część z nich posłuży nam po prostu do eliminacji krążących po mapie potworów, inne należy wykorzystać by pokonać napotkane przeszkody terenowe. Do dyspozycji dostajemy przykładowo takie gadżety, jak Telewarp, który pozwala nam na teleportację i Freeze-o-Matic, zamrażający na krótki czas oponentów.

Toki Tori 2 zabiera nas w całą plejadę zróżnicowanych lokacji. Odwiedzimy między innymi mroczne zamki, gęste lasy i niebezpieczne jaskinie. Poziomy połączone są ze sobą krótkimi, humorystycznymi wstawkami filmowymi. Choć graficznie gra nie tryska fajerwerkami, kolorowa oprawa jest niezwykle urokliwa i przyjemna dla oczu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Toki Tori 2+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Toki Tori 2+ Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
WiiU
PS4
Switch